UFC Londyn: dodatkowe 50 tys. dolarów dla Jana Błachowicza! Polak wyróżniony

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
zdjęcie autora artykułu

Jan Błachowicz (22-7) odniósł w Londynie wielki sukces nie tylko sportowy, ale również finansowy. Cieszynianin za zwycięstwo z Jimim Manuwą (17-4) otrzymał dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 50 tysięcy dolarów!

Aktualny kurs dolara w przeliczeniu na złotówki jest jednym z niższych od lat, ale daje w przeliczeniu ok. 170 tysięcy złotych. Doliczając do tego gażę za wyjście do walki i zwycięstwo, powstaje naprawdę wysoka suma, której Janowi Błachowiczowi może pozazdrościć wielu innych wojowników.

Tę nagrodę Polak otrzymał, ponieważ jego starcie z Anglikiem wybrano jako najlepsze podczas imprezy w londyńskiej O2 Arena. Nic w tym dziwnego - fajterzy pokazali się w oktagonie z najlepszej strony i dali kibicom prawdziwą wojnę.

Poza tym po 50 tys. dolarów wpłynie na konta Paula Craiga za poddanie w ostatniej sekundzie walki i do Aleksandra Wołkowa za nokaut na Fabriciu Werdumie.

Poza tym UFC poinformowało, że wszystkie miejsca w hali zostały zajęte. Przyniosło to dochód za bilety w postaci dwóch milionów dolarów.

ZOBACZ WIDEO Mamed Chalidow po KSW 42: Absolutnie nie żałuję niczego, cieszę się z bardzo dobrej walki

Źródło artykułu: