Wyrównana walka Polki na UFC 223. Każdy z sędziów przyznał inną rundę Joannie Jędrzejczyk

Sędziowie obecni na walce Joanny Jędrzejczyk z Rose Namajunas jednogłośnie wskazali pojedynek na korzyść Amerykanki. Karty punktowe pokazują jednak, że było to naprawdę wyrównane spotkanie.

Jakub Madej
Jakub Madej
Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Mike Stobe / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
W ocenie kibiców i ekspertów ze świata MMA pierwsze dwie rundy bez wątpienia trafiły na konto Rose Namajunas (MMA 8-3), która w świetny sposób kontrolowała przebieg starcia. Joanna Jędrzejczyk (MMA 14-2) nie była w stanie poradzić sobie z ofensywą rywalki i kolejne minuty ukazywały przewagę "Thug".

Decyzja na korzyść Namajunas nie podlega dyskusji - Amerykanka była lepsza, jednak trzy ostatnie rundy były niesamowicie wyrównane. Pokazują to również karty punktowe, na których sędziowie nie punktowali w ten sam sposób.

Trzecią rundę dla Joanny Jędrzejczyk wskazał Chris Lee, dla którego była to jedyna odsłona z przewagą Polki. Glenn Trowbridge widział starcie zupełnie inaczej. Zawodniczce z Olsztyna przyznał drugą rundę, natomiast pozostałe trafiły na konto Namajunas. Dave Tirelli trzy pierwsze odsłony zapisał Amerykance, natomiast to czwarta runda była dla niego kluczowa w wykonaniu Polki.

Po 25 minutach wyrównanego pojedynku jednogłośnie na punkty stosunkiem 49-46 zwyciężyła Rose Namajunas, udanie broniąc pas mistrzowski UFC w kategorii słomkowej. Dla Amerykanki była to już druga wygrana z Joanną Jędrzejczyk - pierwsze zwycięstwo "Thug" odniosła w listopadzie 2017 roku, efektownie nokautując Polkę.

Glenn Trowbridge (49-46)