Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trener Joanny Jędrzejczyk: Czas przestać się głodzić

Joanna Jędrzejczyk drugi raz przegrała z Rose Namajunas, a jej trener Mike Brown przyznał, że Polka powinna walczyć w innej wadze niż dotychczas.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk

- Moim zdaniem powinna zmienić kategorię ze słomkowej (52 kg) na muszą (57 kg). Już przed rewanżem z Namajunas powiedziałem jej, że powinna to zrobić. Ona za bardzo się męczy, za każdym razem ma do zrzucenia zbyt dużo kilogramów - mówi Mike Brown w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", trener Joanny Jędrzejczyk.

W każdej z rund Joanna Jędrzejczyk (MMA 14-2) miała przewagę w liczbie zadanych uderzeń nad Rose Namajunas (MMA 8-3). Statystyki pokazują jasno - Polka wyprowadziła więcej ciosów w jednej z głównych walk gali UFC 223.

Gdyby brać pod uwagę tylko statystyki - jednogłośną decyzją sędziów zwyciężyłaby Joanna Jędrzejczyk. W przypadku tej walki jakość okazała się ważniejsza od ilości. Rose Namajunas przez większość rund kontrolowała pojedynek i ze spokojem kontynuowała swoją taktykę. Amerykanka ostatecznie zwyciężyła jednogłośnie na punkty stosunkiem 49-46 u wszystkich trzech sędziów.

- Tym razem nie była odwodniona, tak jak pięć miesięcy temu, przed pierwszym starciem z Rose, ale głodziła się przez osiem tygodni. A to z całą pewnością nie jest dobre dla jej organizmu. Wygrała wiele walk pomimo cięcia wagi, ale moim zdaniem tak dłużej być nie powinno - dodaje Brown.

Warto zwrócić również uwagę na zadawane uderzenia w poszczególnych rundach. Więcej uderzeń padło ze strony Jędrzejczyk w każdej z odsłon.

ZOBACZ WIDEO Paris Saint Germain szczęśliwie uniknęło porażki, pudło sezonu Edinsona Cavaniego [ZDJĘCIA ELEVENS SPORTS 2]

Czy Jędrzejczyk powinna zmienić wagę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (9):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×