Legenda UFC po ośmiu latach powróci do walk! Oscar de la Hoya organizatorem pojedynku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / UFC
Getty Images / / UFC
zdjęcie autora artykułu

Jeszcze w 2018 roku ma dojść do rewanżowego pojedynku dwóch weteranów światowego MMA - Chucka Lidella i Tito Ortiza. Organizatorem gali, na której zmierzą się dwaj byli mistrzowie UFC, będzie Oscar de la Hoya.

W tym artykule dowiesz się o:

O zestawieniu Lidella z Ortizem poinformował na Twitterze dziennikarz ESPN, Brett Okamoto. Gala organizowana przez grupę Golden Boy będzie transmitowana w systemie PPV.

W pierwszym pojedynku, w grudniu 2006 roku, Chuck Lidell znokautował Tito Ortiza w 3. rundzie. W latach 2005-2007 "The Iceman" był mistrzem amerykańskiego giganta MMA w kategorii półciężkiej. 29 grudnia 2010 roku ogłosił zakończenie sportowej kariery po porażce z Richem Franklinem.

Z kolei Tito Ortiz ostatni raz w MMA zawalczył w styczniu ubiegłego roku, kiedy na gali Bellator 170 poddał duszeniem zza pleców Chaela Sonnena. 43-latek był również mistrzem UFC w wadze półciężkiej, w latach 2000-2003, i w tym czasie pięciokrotnie udanie bronił on tytułu. Weteran MMA w swojej karierze pokonywał m.in. Wanderleia Silvę czy Alexandra Shlemenkę.

- Z dumą ogłaszam, że podpisaliśmy kontrakt na walkę z Chuckiem Lidellem i Tito Ortizem. To będzie ogromny pojedynek dla fanów z całego świata - zakomunikował Oscar de la Hoya.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Slaven Bilić idealny dla Polaków. "Ma ogromną radość futbolu"

Źródło artykułu:
Kto wygra rewanżowy pojedynek?
Chuck Lidell
Tito Ortiz
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)