UFC 230: Daniel Cormier obronił pas! Poddał pogromcę Polaków

Daniel Cormier (22-1, 1NC) poddał Derricka Lewisa (21-6) w walce wieczoru UFC 230 i obronił pas kategorii ciężkiej amerykańskiej organizacji. "DC" jest niepokonany od niemal 4 lat.
Waldemar Ossowski
Getty Images / Octavio Passos / Na zdjęciu: Daniel Cormier

Główny pojedynek gali w Nowym Jorku zakończył się bez niespodzianki. Już w 1. rundzie Cormier pokazał, że Lewisowi będzie trudno z nim wygrać. 39-latek z San Jose sprowadził przeciwnika do parteru dwukrotnie i tam bezkarnie go obijał, blokując możliwość podniesienia walki do stójki.

W kolejnej odsłonie starcia to "Czarna Bestia" postanowiła ruszyć do ataku. Derrick Lewis nie potrafił jednak trafić mistrza, a sam znalazł się w parterze, w którym ponownie był bezradny. W połowie rundy Daniel Cormier wpiął się za jego plecy i poddał go duszeniem zza pleców.

Dla "DC" była to pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu w kategorii ciężkiej. Warty uznania jest fakt, że Amerykanin jest także czempionem wagi półciężkiej. W kolejnej walce zmierzy się on prawdopodobnie z Brockiem Lesnarem, a jego tytuł w dywizji do 93 kg zostanie zwakowany.

Z kolei Lewis przerwał passę trzech wygranych z rzędu w UFC. Pogromca Damiana Grabowskiego i Marcina Tybury to jednak nadal najlepiej nokautujący zawodnik w kategorii ciężkiej.

OBACZ WIDEO: Fajdek o mały włos nie zabił trenera. "Gdyby nie wstał, skończyłoby się zgonem"

Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy Daniel Cormier to najlepszy zawodnik w UFC bez podziału na kategorie wagowe?