UFC: Szybka porażka Bartosza Fabińskiego. Brazylijczyk udusił Polaka

Bartosz Fabiński (14-3) na gali UFC Fight Night 140 w Buenos Aires szybko przegrał z Michelem Prazeresem (26-2). Polak zaledwie po 62 sekundach walki był zmuszony odklepać duszenie gilotynowe.

Waldemar Ossowski
Bartosz Fabiński Newspix / Łukasz Wieszala / Na zdjęciu: Bartosz Fabiński
Dla Bartosza Fabińskiego była to pierwsza porażka w amerykańskiej organizacji. "Rzeźnik" przedtem pokonał trzech rywali w UFC, ale Michel Prazeres był zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem w jego karierze.

32-latek z Warszawy z początkiem walki ruszył po sprowadzenie rywala do parteru. Brazylijczyk jednak utrzymał pozycję, a po chwili trafił Fabińskiego prawym ciosem. Podopieczny trenera Roberta Jocza zdołał jednak wstać, ale po chwili ponownie znalazł się na plecach, a w parterze "Trator" pracował na poddaniem Polaka. Ta sztuka udała mu się po zaledwie minucie walki. Michel Prazeres ciasno chwycił za szyję Fabińskiego w gilotynę, a ten zmuszony był odklepać technikę kończącą.

Oto fragmenty walki Polaka:

W Buenos Aires została przerwana seria siedmiu wygranych z rzędu polskiego zawodnika. Reprezentant Berkut WCA Fight Team może być jednak spokojny o utrzymanie w szeregach światowego giganta. Z kolei jego rywal zwyciężył po raz ósmy i pozostaje niepokonany od lutego 2015 roku.

Czy Bartosz Fabiński odbuduje się po porażce z Prazeresem?