Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Różalski szuka oprawcy psa. Nagroda coraz wyższa

Aż 30 tys. złotych można otrzymać za wskazanie zwyrodnialca, który zakopał psa żywcem. O sprawie zrobiło się bardzo głośno głównie dzięki Marcinowi Różalskiemu, który sam dołożył do puli 10 tys. i chce "nawrócić" oprawcę.

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Marcin Różalski Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Marcin Różalski
O sprawie pisaliśmy już w czwartek. We wsi Borowiec (woj. lubuskie) znaleziono żywcem zakopanego psa, który na skutek wcześniejszego pobicia stracił oko i ma problemy z utrzymaniem równowagi. Na szczęście został znaleziony przez innego psa i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Marcin Różalski za wskazanie sprawcy tego haniebnego czynu zaoferował 10 tysięcy złotych, ale nagroda jest już dużo wyższa.

Obecnie wynosi ona już 30 tysięcy złotych, w tym 10 tysięcy od jednego z internautów, który postanowił włączyć się w akcję. "Brawo, no to proszę, są wspaniali Ludzie, którzy również dali 10000 za za 100%,prawdziwy, anonim.Teraz walka z czasem, żeby spotkać się z tym czymś szybciej, niż szybko i porozmawiać o nawróceniu się, zanim zaczną z nim rozmawiać organy ścigania" - pisze na Facebooku "Różal" (pisownia oryginalna).

Śledztwo prowadzi również policja, która szuka sprawcy i z pewnością będzie chciała uniknąć wymierzania sprawiedliwości przez Różalskiego. Znany jest on z miłości do psów i działalności charytatywnej z nimi związanej. Dlatego właśnie bestialskie potraktowanie Oliego tak go poruszyło.

Przypomnijmy, że początkowo sprawę nagłośniło Biuro Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry, które oferowało pięć tysięcy złotych za wskazanie zwyrodnialca, który dopuścił się tego haniebnego czynu. Różalski dołożył kolejne 10 tysięcy złotych, a sprawę nagłośnił również m.in. Jan Błachowicz.

W internecie jest prowadzona zbiórka na pomoc dla schorowanego psa. Obecnie pieniądze wpłaciło 1500 osób i zebrano ponad 40 tysięcy złotych. Kwota rośnie jednak bardzo szybko. Akcję można wesprzeć tutaj.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook
Komentarze (41)
 • marzanna Zgłoś komentarz
  Stosunek do zwierząt jest miarą wartości człowieka mógł oddać psa do schroniska .Mój wujek kupił dom w Bojadłach z suką owczarkiem ,jak suka się oszczeniła zostawił jednego
  Czytaj całość
  szczeniaka resztę z suką zapakował do wora i pojechał utopić w pobliskiej rzece ,jak wrócił do domu suka stała przy budzie ,więc zapakował sukę w dwa wory i zawiózł ją znowu utopić tym razem nie wróciła ,chętnie dam Panu Różanowi adres tego gościa.
  • marzanna Zgłoś komentarz
   Stosunek do zwierząt jet miarą wartości człowieka mógł oddać psa do schroniska.Ja mam wujka który kupił dom w Bojadłach z suką owczarkiem ,jak suka się oszczeniła zostawił jednego
   Czytaj całość
   szczeniaka sukę z resztą zapakował do wora i pojechał utopić w pobliskiej rzece ,jak dojechał do domu suka stała przy budzie ,zapakował sukę do dwóch worków i pojechał utopić ją ponownie tym razem skutecznie chętnie dam adres Panu Różanowi tego człowieka.
   • Andreas Hendzel Zgłoś komentarz
    Trzeba by szukać w gronie mohero - katoli.
    • mała B Zgłoś komentarz
     Wsparłam akcję, a tego hu...ja też szukam i mam nadzieję że pierwsza dorwę
     • Deletedone Deletedone Zgłoś komentarz
      a jak wy miłośnicy zwierząt karmicie swoje zadbane pieski i kotki karmą z mięsa innych zwierząt to tych innych zwierząt szlachtowanych w rzeźniach równieź na mięso dla waszych pupili
      Czytaj całość
      wam nie szkoda? Każdy wrażliwy miłośnik psów jest zakłamany kiedy kiełbase do pyska psinie rzuca, co rzucasz? mięso równie cierpiących i inteligentnych zwierząt
      • Dariusz Nazarewski Zgłoś komentarz
       Gdybym wiedział kto to, to te pieniądze zamienił bym na jedna rundę tego gnoja z Różalskim. Bez możliwości zakończenia przed czasem.
       • Dariusz Nazarewski Zgłoś komentarz
        Gdybym wiedział kto to, to te pieniądze zamienił bym na jedna rundę tego gnoja z Różalskim. Bez możliwości zakończenia przed czasem.
        • Mirafal Zgłoś komentarz
         No to mam nadzieję, że zdążą...porozmawiać o nawróceniu :D
         • Hubert Rakowiecki Zgłoś komentarz
          Dziwię się , że piszecie takie rzeczy o Rozalu. Nie jestem jego fanem, ale co robi dla zwierząt jest super. Jeżeli chodzi o psiaki i inne zwierzaki to proszę powiedzieć czy one nie chcą
          Czytaj całość
          żyć ?
          • homodziwiec Zgłoś komentarz
           Można się zesrac z podziwu ,biedna babcia 35 letniego kundla humanitarnie chciała pozegnac tylko jej zabrakło sil . Dzentelmen się znalazł od braku moralności , babci czy dziadzio pewnie
           Czytaj całość
           tam już wyzionęli ducha ze strachu !
           • ZET123 Zgłoś komentarz
            Żeby taką kasę dawali za zaginionych ludzi
            • ZET123 Zgłoś komentarz
             Żeby taką kasę dawali za zaginionych ludzi
             • Piotr Adam Hoffmann Zgłoś komentarz
              ...nawet za darmo, ale warto go znaleźć i...zrobić przykro w życiu
              Zobacz więcej komentarzy (5)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×