Rizin 15: wielka gala w Japonii. Jiri Prochazka z pasem, porażka Justyny Haby

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Masashi Hara / Na zdjęciu: Jiri Prochazka
Getty Images / Masashi Hara / Na zdjęciu: Jiri Prochazka
zdjęcie autora artykułu

W niedzielny poranek w Jokohamie odbyła się kolejna gala spod szyldu Rizin Fighting Federation. Określana następcą legendarnego Pride organizacja po raz kolejny nie zawiodła.

W głównej walce wieczoru o wakujący pas wagi półciężkiej zmierzyli się wysoko notowany Czech Jiri Prochazka i dobrze znany z gal Bellator MMA "King Mo", Muhammed Lawal. "Denisa" brutalnie rozbił Amerykanina w stójce i dokończył dzieła w parterze. Dzięki temu został pierwszym w historii mistrzem Rizin FF wagi półciężkiej.

Zobacz także: Skompromitowany Jarrell Miller przyznał się do dopingu. "Wybrałem źle i teraz za to płacę"

Wielką przyszłość ma przed sobą znany z pokazowej potyczki z Floydem Mayweatherem Juniorem 20-letni Tenshin Nasukawa. Wszechstronny Japończyk wystąpił tym razem na zasadach K-1 i pokonał Fritza Biagtana.

Tempa nie zwalnia były pretendent do tytułu mistrza UFC Kyoji Horiguchi. Japończyk wygrał po raz dwunasty z rzędu. W ringu w niespełna trzy minuty zdemolował niedawno zwolnionego z najlepszej organizacji MMA na świecie Bena Nguyena.

ZOBACZ WIDEO Nie ma rywala dla Mateusza Rębeckiego. "Chciałbym walczyć jak najszybciej"

Podczas gali wystąpiła również reprezentantka Polski, Justyna Haba. Rzeszowianka w białym ringu zmierzyła się z tokijką Kaną Watanabe. Japonka okazała się jednak być o wiele lepsza od Polki i wygrała przez jednogłośną decyzję.

Wyniki:

Pojedynek o pas wagi półciężkiej 205 lb: Jiri Prochazka pok. Muhammeda Lawala przez TKO (uderzenia), runda 3.

130 lb, K-1: Tenshin Nasukawa pok. Fritza Biagtana przez TKO (uderzenia), runda 3. 130 lb: Kyoji Horiguchi pok. Bena Nguyena przez TKO (uderzenia), runda 1. 155 lb: Roberto Satoshi Souza pok. Satoru Kitaokę przez TKO (uderzenia), runda 2. 205 lb: Karl Albrektsson pok. Christiana Fröhlicha przez jednogłośną decyzję. 112 lb: Rena Kubota pok. Samanthę Jean-Francois przez jednogłośną decyzję. 150 lb: Mikuru Asakura pok. Luiza Gustavoa przez jednogłośną decyzję. 125 lb: Kana Watanabe pok. Justynę Habę przez jednogłośną decyzję. 155 lb: Damien Brown pok. Kojiego Takedę przez jednogłośną decyzję. 128 lb: Manel Kape pok. Seiichiro Ito przez TKO (uderzenia), runda 2. 125 lb: Kanako Murata pok. Saraya Orozca przez poddanie (duszenie von Fleu), runda 2.  134 lb, K-1: Thallison Ferreira pok. Taigę Kawabe przez TKO (uderzenia), runda 2.

Źródło artykułu: