MMA. FEN 28. Łukasz Charzewski zmierzy się z debiutantem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Madej / Na zdjęciu: Łukasz Charzewski
WP SportoweFakty / Jakub Madej / Na zdjęciu: Łukasz Charzewski
zdjęcie autora artykułu

Łukasz Charzewski (8-1, 2 KO, 2 SUB) wystąpi podczas gali FEN 28 w Lublinie, która odbędzie się 28 marca. Zawodnik z Kamiennej Góry podejmie debiutującego w federacji Arbiego Naszkojewa (3-0, 1 SUB).

Charzewski jest rozpędzony sześcioma kolejnymi zwycięstwami z rzędu, z czego dwa odniósł pod banderą FEN. Podczas 23. edycji w Lubinie poddał w 3. rundzie Łukasza Bieńka. W październiku 2019 roku na pełnym dystansie wygrał jednogłośnie z niepokonanym wcześniej Krystianem Blezieniem.

Łukasz Charzewski podczas obu swoich pojedynków dostarczył kibicom wielu emocji i udowodnił, że jest jednym z najlepszych polskich fighterów kategorii lekkiej.

Naszkojew jest mniej doświadczony od Polaka, gdyż na swojej zawodowej ścieżce konfrontował się tylko z trzema przeciwnikami. Co najważniejsze - wszystkie z tych pojedynków wygrał. Debiut Arbiego przypadł na 2015 rok, gdy jednogłośną decyzją sędziów pokonał Sylwestra Millera. Po dwóch wygranych Naszkojew miał czteroletnią przerwę, po której wrócił do klatki z przytupem, pokonując pod koniec 2019 roku Alana Kwiecińskiego.

Aktualna karta walk FEN 28:

65,8, MMA: Daniel Rutkowski VS Adrian Zieliński* 120,2, MMA: Szymon Bajor VS TBA* 93,0, MMA: Rafał Kijańczuk VS TBA 93,0, MMA: Paweł Trybała VS TBA 77,1, MMA: Szymon Dusza VS TBA 56,7, MMA: Izabela Badurek VS TBA 120,2, MMA: Adam Pałasz VS TBA 70,3, MMA: Łukasz Charzewski VS Arbi Naszkojew

*walka o pas mistrzowski

Czytaj także: Aaron Pico brutalnie znokautował rywala (wideo) Cris Cyborg mistrzynią Bellatora!

ZOBACZ WIDEO: FEN 27. Adam Kowalski poobijany, ale szczęśliwy. "To była wojna, ale byłem na nią przygotowany"

Źródło artykułu: