Kokpit Kibice

Koronawirus. MMA. FEN 28. Gala przełożona na dalszy termin. Transmisja w pay per view

Pierwotnie planowana na 28 marca gala FEN 28 odbędzie się w późniejszym terminie, w innym formacie. Wydarzenie ma odbyć się w studiu telewizyjnym i być transmitowane w pay per view.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Rafał Kijańczuk Facebook / rkijanczuk92 / Na zdjęciu: Rafał Kijańczuk

W związku z pandemią polscy promotorzy sportów walki mają twardy orzech do zgryzienia. Ze względu na zakaz imprez masowych i w trosce o bezpieczeństwo, w boksie swoją galę odwołał Mateusz Borek, a w MMA z imprezy w Łodzi zrezygnowała Konfrontacja Sztuk Walki. Pod znakiem zapytania stoi natomiast Fame MMA 6. 

Prezes organizacji, Paweł Jóźwiak, od razu zapowiadał, że planowana pierwotnie na 28 marca w lubelskiej Hali Globus gala FEN 28 wciąż może się odbyć. Sugerował jej organizację tydzień później, w studiu telewizyjnym i bez publiczności, jednak już wiadomo, że wydarzenie zostanie przełożone na dalszy termin.

- My i telewizja Polsat byliśmy gotowi. Byliśmy w stanie zrobić tę galę 4 kwietnia, nawet dostosowując się do limitów nałożonych przez rząd. Przemyśleliśmy sprawę i zdecydowaliśmy, że przełożymy galę i zaczekamy, aż sytuacja chociaż trochę się uspokoi. Nasza gala wypadałaby akurat w szczyt pandemii, a to nie jest najlepszy czas na imprezy. Musimy odpuścić - oznajmił w rozmowie z mmanews.pl.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Paweł Jóźwiak nie jest również optymistą w stosunku do pozostałych imprez.

- W Polsce długo nie będzie imprez masowych. Myślę, że to potrwa co najmniej do czerwca, choć chciałbym szybciej. Na początku maja spróbujemy zrobić galę studyjną w pay per view. Musimy dać znać Polsatowi dwa tygodnie wcześniej, że jesteśmy gotowi - dodał.

Według naszych informacji, dostęp do transmisji gali w PPV ma kosztować 40 złotych, czyli tyle samo, ile wynosi kwota za relację z wydarzeń organizowanych przez KSW. Fight Exclusive Night ma tym samym wypróbować nową metodę przekazu, która w przyszłości miałaby stać się docelową.

W walkach podczas gali FEN 28 mają wystąpić między innymi Adrian Zieliński, Daniel Rutkowski, Rafał Kijańczuk, Szymon Bajor czy Szymon Dusza.

Zobacz także:
-> MMA. Cage Warriors 113. Bartosz Fabiński w walce wieczoru
-> Koronawirus. Walka Krzysztofa Jotki odwołana. "Mam za sobą bardzo dobre przygotowania"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy obejrzysz FEN 28 w PPV?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×