Babilon MMA 15. Daniel Skibiński - Kirill Medvedovski. "Skiba" coraz bliżej UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Daniel Skibiński
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Daniel Skibiński
zdjęcie autora artykułu

Daniel Skibiński (16-5) coraz bliżej Ultimate Fighting Championship. "Półśredni" podczas gali Babilon MMA 15 rozprawił się z kolejnym rywalem.

[color=#222222]

Pierwotnie przeciwnikiem Daniela Skibińskiego miał być Carlo Prater. Test Brazylijczyka na obecność koronawirusa w organizmie dał jednak wynik pozytywny, co wykluczyło go z udziału w starciu.

Spośród kilku kandydatur wybór padł na Kirilla Medvedovskiego[/color]. Izraelski fighter ostatni pojedynek na gali Bellator 234 zakończył efektownym poddaniem gilotynowym. 27-latek występował też podczas imprez organizowanych przez Absolute Championship Akhmat.  - [color=#222222]Medvedovski to najlepszy zawodnik, jakiego można było znaleźć w zastępstwie - zapewniał właściciel organizacji, Tomasz Babiloński.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Chalidow źle wykonał trening. Spotkała go kara

[/color]W oktagonie "Skiba" był jednak ponownie bezkonkurencyjny. Zawodnik poznańskiego Ankosu nie zaczął najlepiej, bo musiał bronić się przed "The Messengerem" w parterze. Tam jednak nie dał zrobić sobie krzywdy.

Daniel Skibiński dominował w stójce. W końcu celnie kopnął przeciwnika na wątrobę, co było początkiem jego końca. W parterze zasypał konkurenta następnymi uderzeniami. Sędzia nie miał wyboru i musiał przerwać walkę.

Dla 30-latka z Wielkopolski była to dziesiąta cenna wygrana z rzędu. Wcześniej Polak pokonał między innymi Pawła Pawlaka, Gianniego Melilla i Davy'ego Gallona. Sam wojownik nie ukrywa, że jego marzeniem jest kontrakt z UFC.

Zobacz także: -> MMA. KSW 54. Krzysztof Soszyński gościem specjalnym podczas gali -> MMA. UFC 253. Jan Błachowicz powalczy o pas na "Fight Island" w Abu Zabi

Źródło artykułu: