MMA. UFC on ABC 1. Bukmacherzy: David Zawada nie jest faworytem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: David Zawada
Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: David Zawada
zdjęcie autora artykułu

Podczas pierwszej gali UFC w roku 2021 w oktagonie zaprezentuje się Polak, David Zawada. "Sagat" będzie miał trudne zadanie, ponieważ zmierzy się ze stawianym w roli faworyta Ramazanem Jemiejewem.

W sobotę UFC powróci do Abu Zabi. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie się kolejna gala organizacji w ramach cyklu Fight Island. W walce wieczoru zmierzą się Max Holloway i Calvin Kattar.

Dla polskich fanów najistotniejszy będzie pojedynek mieszkającego w Niemczech Polaka, Davida Zawady. Jego rywalem został wysoko notowany Ramazan Jemiejew.

Rosjanin w UFC stoczył pięć walk, z czego w czterech zwyciężył. Pokonywał Sama Alveya, Alberta Minę, Stefana Sekulicia i Niklasa Stolzego. "Gorets" wcześniej występował w M-1 Global. Tam pokonywał między innymi Artura Kadłubka, Albierta Durajewa, Maiquela Falcao, Anatolija Tokowa czy Wiaczesława Wasilewskiego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tego talentu Chalidowa nie znaliśmy. Co za umiejętności!

Jemiejew to klasowy i doświadczony zawodnik. Ten pojedynek będzie dla Davida Zawady niemałym wyzwaniem, co potwierdzają kursy bukmacherskie. Analitycy uważają, że "Sagat" ma małe szanse na triumf.

Przelicznik na Polaka wyniósł ok. 3.2, natomiast na Rosjanina jest to ok. 1.3. Oznacza to, że, przy stawce 100 złotych, za zwycięstwo Zawady zarobi się 182 zł, natomiast za triumf Jemiejewa tylko 14 zł.

Prognozy analityków nie są zaskoczeniem. Rosjanin jest zasłużonym faworytem, ale były zawodnik KSW również nie uchodzi za słabego zawodnika.

"Sagat" to laureat "Heraklesa" za 2019 rok w kategorii poddanie roku. Kapituła plebiscytu nagrodziła zawodnika z Duesseldorfu za zwycięstwo z faworyzowanym Abubakarem Nurmagomiedowem na gali w Moskwie w listopadzie ubiegłego roku.

Dzięki wygranej z Dagestańczykiem David Zawada uratował się przed zwolnieniem z UFC i udało mu się podpisać nowy kontrakt. Poza triumfem nad reprezentantem Rosji były zawodnik KSW w Ultimate Fighting Championship przegrywał z Dannym Robertsem i Jingliangiem Li.

W karcie walk nie brakuje innych zawodników znanych z polskich gal. W rozpisce znaleźli się Nassourdine Imavov i Alessio di Chirico, którzy w przyszłości związani byli z Fight Exclusive Night.

Będzie to swego rodzaju historyczna gala, ponieważ pierwsza zorganizowana w ramach współpracy Ultimate Fighting Championship z American Broadcasting Company. W Stanach Zjednoczonych impreza będzie transmitowana przez kanał ABC.

Gala UFC on ABC 1 rozpocznie się o 18:00. Karta główna zaplanowana jest natomiast na 21:00. Pojedynek Zawada vs Jemiejew odbędzie się ok. 19:00.

Zobacz także: -> Boks. Ewa Brodnicka wróci do ringu 13 marca w Dzierżoniowie -> MMA. KSW 58. Michał Michalski zmierzy się z Aleksandrem Rakasem

Źródło artykułu: