MMA. UFC 259. Nie tylko Błachowicz i Adesanya. Tych zawodników trzeba obejrzeć [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Gala UFC
AFP / Gala UFC
zdjęcie autora artykułu

Chociaż gala UFC 259 jest prawdziwym gwiazdozbiorem na czele z Janem Błachowiczem i Israelem Adesanyą, to organizacja wskazała trzech mniej znanych zawodników, których trzeba obserwować w nocy z soboty na niedzielę.

Ultimate Fighting Championship zwróciło szczególną uwagę na trzech zawodników - Maria Bautistę i Askara Askarowa z karty wstępnej i Islama Machaczewa z głównej części gali.

Mario Bautista (8-1) wystąpi w walce otwarcia gali. "Koguci" zmierzy się z bardziej doświadczonym Trevinem Jonesem (12-6). Amerykanin do tej pory w najsłynniejszym oktagonie na świecie mierzył się trzykrotnie. Pokonał Milesa Johnsa i Jin Soo Sona, ale przegrał z Corym Sandhagenem.

Askara Askarowa (13-0-1) czeka bardzo duże wyzwanie. Jego rywalem będzie znacznie bardziej doświadczony Joseph Benavidez (28-7). "Bullet" w UFC do tej pory stoczył trzy walki, z czego w dwóch zwyciężył.

Rosyjscy fani wierzą, że z Islama Machaczewa (18-1) będą mieli podobną pociechę, co z Chabiba Nurmagomiedow. Jednak zanim 29-latek z Machaczkały będzie bił się o najważniejsze trofea, to najpierw musi pokonać solidnego Drew Dobera (23-9). Emocji dodaje fakt, że Rosjanin powróci do klatki po prawie dwuletniej przerwie.

Zobacz, co potrafią:

Pojedynek Jan Błachowicz vs Israel Adesanya o mistrzostwo wagi półciężkiej został walką wieczoru sobotniego wydarzenia, jednak nie jest to jedyna konfrontacja mistrzowska, do której dojdzie w UFC Apex w Las Vegas. W kategorii muszej o pas zmierzą się Piotr Jan i Aljamain Sterling, natomiast w wadze piórkowej pań naprzeciw siebie staną Amanda Nunes i Megan Anderson.

Gala UFC 259 odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Początek gali o północy, natomiast karta główna ruszy o 4:00. Pojedynku polsko-nigeryjskiego można spodziewać się najwcześniej o 6:00. Szczegółową relację z wydarzenia przeprowadzi serwis WP SportoweFakty.

Zobacz także: -> MMA. UFC 259. Maciej Szumowski: Jan Błachowicz już jest wielki. Wierzę w legendarną polską siłę -> MMA. UFC 259. Wyniki ważenia. Jan Błachowicz znacznie cięższy od Israela Adesanyi -> Fame MMA 9. Wyniki ważenia. Jedna zawodniczka przekroczyła limit -> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem -> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Źródło artykułu: