MMA. UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Udany powrót byłego mistrza. "Dominator" wygrał po pięciu latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Dominick Cruz
Getty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Dominick Cruz
zdjęcie autora artykułu

Niezwykle cenne zwycięstwo podczas UFC 259 odniósł były mistrz wagi koguciej, Dominick Cruz. "Dominator" po dobrej walce wypunktował Caseya Kenneya.

Na otwarcie karty wstępnej skończeniem popisał się Kai Kara-France, który zmierzył się z Rogeriem Bontorinem. Triumf odniósł na pięć sekund przed końcem pierwszej rundy.

Pomimo kłopotów na ważeniu Askar Askarow nie zawiódł w oktagonie. Utalentowany Rosjanin zmierzył się z bardziej doświadczonym Josephem Benavidezem, ale nie miał problemów, aby odnieść zwycięstwo. Wygrał każdą z trzech rund i po piętnastu minutach mógł cieszyć się z jednogłośnej decyzji na swoją korzyść.

Na punkty zwyciężył też Kyler Phillips. Jego rywalem był Song Yadong. Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i udowodnili, że są w stanie jeszcze namieszać w kategorii koguciej.

W tym samym limicie zwyciężył były mistrz, "Dominator" Dominick Cruz. Na przestrzeni trzech rund pokonał Caseya Kenneya. Było to dla niego niezwykle ważne zwycięstwo, bo powrócił po dwóch klęskach z rzędu. Wcześniej wygrał w 2016 roku!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Wyniki karty wstępnej:

135 lb: Dominick Cruz pok. Caseya Kenneya przez niejednogłośną decyzję. 135 lb: Kyler Phillips pok. Songa Yadonga przez jednogłośną decyzję. 125 lb: Askar Askarow pok. Josepha Benavideza przez jednogłośną decyzję. 125 lb: Kai Kara-France pok. Rogeria Bontorina przez TKO, runda 1., 4:55.

Pojedynek Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą został walką wieczoru sobotniego wydarzenia, jednak nie jest to jedyna konfrontacja mistrzowska, do której dojdzie w UFC Apex w Las Vegas.

W kategorii muszej o pas zmierzą się Piotr Jan i Aljamain Sterling, natomiast w wadze piórkowej pań naprzeciw siebie staną Amanda Nunes i Megan Anderson.

Początek karty głównej UFC 259 o 4:00. Pojedynku polsko-nigeryjskiego można spodziewać się najwcześniej o 6:00. Szczegółową relację z wydarzenia przeprowadzi serwis WP SportoweFakty.

Zobacz także: -> MMA. UFC 259. Wyniki ważenia. Jan Błachowicz znacznie cięższy od Israela Adesanyi -> Fame MMA 9. Wyniki ważenia. Jedna zawodniczka przekroczyła limit -> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem -> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Źródło artykułu: