MMA. ACA 122. Bolesna porażka Karola Celińskiego. Polak rozbity w Mińsku

Karol Celiński (18-10-1) poniósł kolejną porażkę w Absolute Championship Akhmat. Podczas gali ACA 122 w Mińsku Polak został znokautowany przez Dmitrija Mikucę (11-6).

Maciej Szumowski
Karol Celiński Materiały prasowe / ACA / Na zdjęciu: Karol Celiński
"Cebula" występuje w Absolute Championship Akhmat od 2017 roku. W 2019 miał okazję mierzyć się o tytuł rosyjskiej organizacji, ale przegrał przed czasem z mistrzem Dowledżchanem Jagszimuradowem.

Od tamtej pory doświadczony olsztynianin stoczył cztery starcia, z czego w dwóch zwyciężył. Pokonał Luke'a Barnatta w rewanżu i Samiego Antara. Poza Anglikiem porażkę zadał mu również Jewgienij Jegmberdijew.

Rywalem Karola Celińskiego na ACA 122 został Ukrainiec Dmitrij Mikuca, który wcześniej walczył między innymi dla M-1 Global i ProFC. W swoim debiucie w ACA przegrał przez poddanie z Grigorem Matevosyanem.

Pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie. Mikuca w jej połowie nabrał wiatru w żagle i przejął kontrolę w oktagonie. W klinczu trafił Celińskiego bardzo mocną kombinacją. Chwilę później dokończył dzieło i rozbił reprezentanta Polski. Sędzia musiał przerwać starcie.

W walce wieczoru gali o pas wagi ciężkiej zmierzą się Tony Johnson Junior i Dmitrij Pobiereżec. W karcie są też Daniel Omielańczuk, Piotr Strus i Rafał Haratyk.