Tadeusz Michalik przejdzie do MMA? Medalista olimpijski nie pozostawił wątpliwości

Brązowy medalista olimpijski w zapasach Tadeusz Michalik, w audycji "Jurasówka" wypowiedział się na temat ewentualnego debiutu w formule MMA. Część kibiców może być zaskoczona.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Tadeusz Michalik PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO / Na zdjęciu: Tadeusz Michalik
Michalik był gościem Łukasza Jurkowskiego w Newonce Radio. Siedzący obok Damian Janikowski, brązowy medalista olimpijski z Londynu, w 2017 roku rozpoczął przygodę w zawodowym MMA i z powodzeniem walczy dla KSW. Zapaśnik z KS Sobieski Poznań ma jednak inny plan na swoją karierę.

Tadeusz Michalik myśli wyłącznie o zapasach. Nie ukrywa, że jego głównym celem są igrzyska w Paryżu w 2024 roku. Do MMA go nie ciągnie, choć przyznał, że jest bacznym obserwatorem polskiej sceny wszechstylowej walki wręcz.

- Lubię oglądać MMA i zawsze śledzę tam, gdzie walczą. Wstaje rano na UFC i oglądam walki Janka Błachowicza, Joanny Jędrzejczyk, Karoliny Kowalkiewicz czy Mateusza Gamrota. Oglądam i lubię to, ale ja robię zapasy i nie widzę siebie w MMA. Nie wyobrażam sobie, żebym wszedł do klatki. Nie, że się boje czy coś, tylko nie mógłbym przełamać tej bariery - powiedział brązowy medalista olimpijski w Tokio.

Zobacz także:
Świetne wieści dla fanów KSW! Znamy liczbę gal do końca roku
Dziadek byłby dumny! Wnuk Muhammada Alego zadebiutował w zawodowym ringu

ZOBACZ WIDEO: Odważne słowa! Mateusz Gamrot nie gryzie się w język: Gram grubo!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×