KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr Kurowski nie żyje. Na jaw wychodzą okoliczności śmierci zawodnika

We wtorek media obiegła wiadomość o śmierci Piotra Kurowskiego, zawodnika MMA i brazylijskiego jiu-jitsu. Okoliczności tragedii zdradza w rozmowie z WP SportoweFakty jego trener i przyjaciel.

Artur Mazur
Artur Mazur
Kurowski w trakcie walki na gali Wotore YouTube / WOTORE. OFFICIAL / Kurowski w trakcie walki na gali Wotore

Wiadomość o śmierci "Korby" pojawiła się we wtorek w mediach społecznościowych. Oprócz suchej informacji nie podano bezpośrednich przyczyn nagłej śmierci 36-latka. Za kulisami pojawiło się za to wiele sprzecznych teorii.

Według jednej z nich Piotr Kurowski miał zostać pobity, w wyniku czego zapadł w śpiączkę. W serwisach społecznościowych krąży nawet nagranie, które ma przedstawiać lincz kilku mężczyzn na bezbronnym Kurowskim.

- Takie pobicie faktycznie miało miejsce w Warszawie - twierdzi Kamil Umiński z klubu Aligatores, w którym trenował Kurowski. - Piotrek został zaatakowany przez kilku napastników, ale autentyczność tego nagrania jest moim zdaniem mocno wątpliwa.

Doświadczony trener dodaje również, że to zdarzenie nie miało bezpośredniego związku ze śmiercią jego przyjaciela.

- Miałem kontakt z Piotrkiem po tym, jak został pobity. To zdarzenie nie miało aż tak fatalnych konsekwencji. Niedługo po tym Piotrek wyjechał jak zwykle do Trójmiasta, gdzie pracował na bramce w jednym z klubów - tłumaczy Umiński.

To właśnie tam miało dojść do fatalnego w skutkach wypadku, w wyniku którego "Korba" doznał poważnych obrażeń.

- Nie znam dokładnych okoliczności, ale wiem, że w wyniku nieszczęśliwego upadku doznał rozległych obrażeń głowy. Zabrało go pogotowie. Były one na tyle poważne, że został przez lekarzy wprowadzony w śpiączkę. Kiedy się wybudził, okazało się, że jego stan nadal jest koszmarny. Dlatego ponownie wprowadzono go w stan śpiączki, niestety jego serce tego nie wytrzymało - mówi Umiński i dodaje, że tej w sprawie prowadzone jest dochodzenie.

Stołeczny klub Aligatores i społeczność sportów walki jest wstrząśnięte śmiercią swojego kolegi. – To jest ogromna strata dla całego środowiska sportów walki. Odszedł zawodnik, który był multimedalistą różnego rodzaju zawodów grapplingowych. Miał na swoim koncie blisko sto medali - wylicza Umiński.

Oprócz walk w grapplingu, Kurowski ma na koncie trzy zawodowe pojedynki MMA. W mieszanych sportach walki nie odniósł jednak zwycięstwa. Ale Kurowski dał się nie tylko poznać jako zawodnik. Był osobą znaną w środowisku kibiców Legii. Zdaniem Umińskiego był stworzony do sportów walki.

- On był bardzo lubiany na macie i poza nią. Był naszą maskotką. Zawsze robił wokół siebie pozytywne zamieszanie, gdzie tylko się pojawiał. Nigdy nie zostawiał przyjaciół w potrzebie. Wszyscy znają historię, kiedy stracił ucho, broniąc przyjaciółki przed trzema napastnikami. Miał charakter, nigdy nie odpuszczał i zawsze można było na niego liczyć. Będzie nam ciebie brakowało, "Korba" - kończy wzruszony Umiński.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • Robertzg Zgłoś komentarz
  Szczepił się?
  • Szef na worku Zgłoś komentarz
   "przed trzema napastnikami" z za wschodniej granicy zapomniano dodać. A stracił bo mu odgryzł jeden z nich.
   • tomco23 Zgłoś komentarz
    pobity w warszawie, potem pobity w gdansku, wczesniej stracil uch w bojce ,zawsze robil pozytywne zamieszanie ,bardzo lubiany z tego wynika ze bojki dla niego byly na porzadku dziennym
    Czytaj całość
    niczym pojscie po chleb albo lubil to bo mial tego wiecej w tygodniu niz ja przez cale zycie...
    • Bydgoszczanin w Pradze Zgłoś komentarz
     Czyli covid....
     • JANKRY Zgłoś komentarz
      To co teraz się dzieje - TO OD TEJ ZDROWEJ UNIJNEJ ŻYWNOŚCI - 35 -30 lat temu, mieszkałem na Wiosce w Polsce - 1 - 2 pogrzeby na 2 lata, ale przeżył 80 - 90 lat - Teraz nie dożywają
      Czytaj całość
      emerytury i młodsi co - 2 - 3 miesiące ktoś umiera - W Mediach pokazywane znane osoby co zmarły, to było 1 - 3 na miesiąc, teraz dosłownie 1 - 2 co dzień - Staje się to, że - Czym młodsze pokolenie, to już słabsze - Te choroby, umieralność od tej zdrowej żywności - Nie ma czegoś takiego jak zdrowa żywność w Unii, jedynie w jednym mniej lub więcej chemii, nawozów - np. Tu w Berlinie, to jest zdrowa żywność dla zwierząt, bez konserwantów, bez chemii - A każdy kot, pies kończy życie z powodu Raka - Ludzie czym oddychają - Miliony samochodów dziennie jeździ - Zamknij się w garażu - Uruchom samochód, ile pożyjesz - To gdzie te spaliny - Ale na ten temat cisza - Bo Miliardy a środowisko, o to ten truje, bo zapalił w kominku, ukarać takiego - Zapali na przystanku, od razu inni nie mogą oddychać a że w tym czasie przejedzie 100 samochodów, sam czysty tlen - Polskie wędzonki są rakotwórcze, należy jeść parówki Niemieckie w puszkach, słoikach zalane wodą wędzoną
      • EPICKI WNIKLIWY Zgłoś komentarz
       MA KTOŚ LINK?
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×