Wielka zmiana! Koniec współpracy KSW z Polsatem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Mamed Chalidow (z lewej) i Roberto Soldić (w środku)
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Mamed Chalidow (z lewej) i Roberto Soldić (w środku)
zdjęcie autora artykułu

To koniec pewnej ery w polskim MMA! Organizacja KSW kończy współpracę z Cyfrowym Polsatem. Prawa do pokazywania kolejnych gal przejmie duża platforma streamingowa.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak poinformował na Twitterze redaktor WP SportoweFakty, Mateusz Hencel, KSW zamieniło Cyfrowy Polsat na platformę Viaplay. Wcześniej pierwsze, nieoficjalne doniesienia w tej sprawie przekazał Tomasz Majewski z portalu FightSport.pl.

Polsat od drugiej gali Konfrontacji Sztuk Walki (lipiec 2004 r.) był partnerem telewizyjnym tej organizacji. Od historycznego KSW 11, z walką Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem, KSW gościło na otwartej antenie tej stacji.

We wrześniu 2012 roku, od KSW 20, obie strony podjęły szerszą współpracę, decydując się na sprzedaż transmisji w systemie PPV, którego Cyfrowy Polsat był głównym dystrybutorem. Teraz wiemy, że kooperacja nie będzie kontynuowana.

Viaplay to nowy gracz na polskim rynku. Ta platforma stremingowa z przytupem weszła do domów polskich kibiców w sierpniu tego roku, mając w ofercie Bundesligę, Ligę Europy czy Ligę Konferencji. Szefem redakcji sportowej jest Paweł Wilkowicz, a wśród komentatorów są m.in. Mateusz Borek czy Radosław Gilewicz.

Najbliższa gala KSW odbędzie się 18 grudnia w Arenie Gliwice. W walce wieczoru dojdzie do największego starcia w historii organizacji - Mamed Chalidow zmierzy się z Roberto Soldiciem.

Oficjalne ogłoszenie współpracy KSW z Viaplay nastąpi prawdopodobnie podczas konferencji prasowej, która 22 listopada odbędzie się w miejscu, w którym zaczęła się historia organizacji, czyli restauracji Champions. Wtedy powinniśmy poznać szczegóły transakcji. Podczas spotkania obecni będą dwaj główni bohaterowie gali KSW 65, a także szefowie organizacji, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. Współwłaściciele KSW ogłoszą datę kolejnego wydarzenia oraz główną walkę tej gali.

Czytaj także: Mamed Chalidow miażdży Bombardiera po walce z Pudzianowskim. "Nie mogę kłamać" Glover świętuje pokonanie Błachowicza. Tego się nie spodziewaliśmy

ZOBACZ WIDEO: Brutalny nokaut w Moskwie. Pierwszy cios widać dopiero na powtórce

Źródło artykułu: