W tym artykule dowiesz się o:
Bez Rondy Rousey kobiece MMA mogłoby nie zaistnieć w UFC. Wiele lat temu szef tej organizacji Dana White zapowiedział, że w jego firmie walk kobiet nie będzie. Zmienił zdanie widząc talent i umiejętności Rondy.
Rousey świetnie czuje się nie tylko na ringu, macie czy w oktagonie. Bryluje także w świecie celebryckim i przed obiektywami kamer i aparatów fotograficznych. Zagrała w trzech filmach: "Szybcy i wściekli 7", "Ekipa" i "Niezniszczalni 3", uczestniczyła także w ogromnej liczbie sesji fotograficznych do poczytnych magazynów. Bryluje także na czerwonych dywanach.
Na ringu bezwzględna i twarda, a w życiu prywatnym fanka... Pokemonów. Jej ulubionym jest Mew. - To twórca wszystkich innych Pokemonów. Jest oryginalny, a reszta pochodzi od niego - wyjaśnia. Fascynacja kreskówką rozpoczęła się od zbierania kart prezentujących bohaterów, obecnie Ronda też jest fanką gier komputerowych z Pokemonami w rolach głównych.
Posted by Ronda Rousey on 2 sierpnia 2015
Tylko jedna zawodniczka była w stanie wytrzymać z Rousey w oktagonie dłużej niż rundę. To Miesha Tate, która w grudniu 2013 roku, podczas gali UFC 168 "wytrzymała" do 3. rundy, w której przegrała przez poddanie. Cztery kolejne walki Rousey trwały średnio... 34 sekundy.
Ronda Rousey przygodę w sportach walki rozpoczęła od judo, w którym miała ogromne sukcesy - brązowy medal igrzysk w Pekinie, srebro mistrzostw świata, złoto igrzysk panamerykańskich. Zdobywała także medale w kategoriach juniorskich. Zainteresowanie sportami walki Ronda wyniosła z domu - jej matka AnnMaria De Mars była mistrzynią świata w judo w 1984 roku.
Rousey nie miała łatwego dzieciństwa - urodziła się z pępowiną owiniętą wokół szyi, co spowodowało lekkie uszkodzenie mózgu, w efekcie którego do 6. roku życia miała problemy z mówieniem. Tragedia na rodzinę zawodniczki spadła, gdy miała 8. lat - jej ojciec Ron popełnił samobójstwo w obawie przed całkowitym paraliżem, który groził mu po urazie kręgosłupa.