Motocross: Wyniki finałowej rundy MP w Olsztynie

W niedzielę na terenie MotoKlubu Olsztyn została rozegrana ostatnia w tym sezonie runda motocrossowych Mistrzostw Polski. Zawody w Olsztynie były finałowymi zmaganiami zawodników w klasach MX85 oraz MX2.

Damian Woźniak

W klasie MX85 najlepszym zawodnikiem finałowej rundy okazał się Adam Tomiczek z Cieszyna, który tym samym przypieczętował zdobycie srebrnego medalu za sezon 2009. Za jego plecami uplasowali się Paweł Albin reprezentujący barwy miejscowego klubu oraz zakopiańczyk Jan Stachoń Tutoń. Tutoń do zawodów w Olsztynie przystępował zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak jego przewaga nad czwartym zawodnikiem ogólnej punktacji mistrzostw Wiktorem Więckowskim wynosiła zaledwie punkt. Więckowski w ostatnich zawodach tego sezonu nie zdołał odrobić minimalnej straty i tym samym brązowy medal zawisł na szyi Tutonia. Mistrzostwo w tej klasie już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie Szymon Motylewski z KM Wisły Chełmno, który w olsztyńskiej eliminacji Mistrzostw Polski, z dorobkiem 23 punktów, zajął dziewiątą lokatę.

Nie było niespodzianki jeśli chodzi o rozstrzygnięcia w klasie MX2. Trójka zawodników nadających ton rywalizacji przez cały sezon także na finiszu okazała się najlepsza. Na torze w Olsztynie tytuł mistrzowski zapewnił sobie Łukasz Lonka który, tak jak to miało miejsce przez cały rok, także i tym razem był niedościgniony dla rywali. Dość powiedzieć, że zawodnik AP Głogów podczas dziesięciu wyścigów liczonych do klasyfikacji generalnej mistrzostw tylko raz zameldował się na mecie na miejscu niższym niż pierwsze (raz był drugi). Na drugiej pozycji, zarówno w Olsztynie jak i w klasyfikacji generalnej, uplasował się Łukasz Wysocki z Chełmna. Trzecia lokata w Mistrzostwach Polski i olsztyńskiej rundzie przypadła Karolowi Kędzierskiemu z Lublina.