Rozpoczyna się motorowodna Formuła 1. Bartłomiej Marszałek w czołówce kwalifikacji

Na jeziorze Toba w Indonezji rozpoczęły się motorowodne mistrzostwa świata Formuły 1 H2O. Piątkowe kwalifikacje na dobrym, piątym miejscu ukończył ubiegłoroczny triumfator Grand Prix Indonezji, Bartłomiej Marszałek.

Michał Gałęzewski
Bartłomiej Marszałek Materiały prasowe / Materiały prasowe / facebook.com/bartekf1h2o.official / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek
Do rywalizacji stanęło 17 zawodników reprezentujących dwanaście państw. Wśród nich był zawodnik Orlen Teamu, Bartłomiej Marszałek. Kwalifikacje podzielone były na trzy etapy. W pierwszym wystąpiła cała stawka, w drugim dwunastu zawodników, a w trzecim czołowa szóstka.

Już pierwszy przejazd był udany dla Marszałka, który zajął w nim szóste miejsce z czasem 1:06.090. Polak poprawił się w drugim przejeździe o niemal półtorej sekundy i miał okazję wystąpić wśród sześciu najlepszych o pole position. Najszybszy w kluczowym przejeździe kwalifikacyjnym był aktualny mistrz świata, Szwed Jonas Andersson, Bartłomiej Marszałek z czasem 1:03.742 zajął piąte miejsce i niewiele dzieliło go od trzeciej lokaty.

Harmonogram weekendu jest bardzo napięty. W sobotę zawodników oprócz treningów i briefingów czekają w Indonezji dwa 15-minutowe sprinty, które odbędą się o 4:10 i 4:40 czasu polskiego. W niedzielę o godzinie 4:15 czasu polskiego rozpocznie się Pertamina Grand Prix Indonezji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na jeziorze Toba Bartłomiej Marszałek wygrał po raz pierwszy w historii wyścig rangi Formuły 1 H2O, a zmagania oglądało na żywo 100 tysięcy osób.