KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jazda na tym torze sprawia frajdę - komentarze po treningach

Kierowcy zgodnie twierdzą, że czwartkowe treningi należały do przyjemnych. Słoneczna pogoda sprawiła, że zespoły wykonały swoje zaplanowane zadania. Są jeszcze możliwości poprawy bolidu przed sobotnimi kwalifikacjami.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Fernando Alonso (Ferrari): To był zwykły czwartek. Jak zawsze pracowaliśmy, aby jak najlepiej poznać opony i nabrać pewności siebie na torze. Poprawa ustawień może dać ci kilka dziesiątych sekundy, a pewność jazdy nawet pół sekundy. Jest jeszcze wiele do poprawy. Do soboty nawierzchnia toru powinna się poprawić, bo kilka innych serii wyścigowych będzie się tu ścigać w ten weekend. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch dni zbalansujemy dobrze samochód. Tutaj dobre ustawienia są lepsze, niż aerodynamika jaką ma Red Bull. W ubiegłym roku Kimi Raikkonen był bliski zdobycia pole position bolidem, który był gorszy od F10.

Nico Rosberg (Mercedes): Tor w Monako jest bardzo specyficzny i trudny. Ogólnie treningi dla nas były udane. Zrobiliśmy postęp po południu, bo w pierwszej sesji mieliśmy małe problemy. Czasy okrążeń wyglądały dość obiecująco, a ja czułem się pewnie w bolidzie. Cały czas poprawialiśmy nasze ustawienia i uzyskaliśmy informacje o oponach. Wszystko wygląda obiecująco po pierwszym dniu i nie mogę doczekać się soboty.

Sebastian Vettel (Red Bull): Zrobiliśmy dziś dużo okrążeń, co jest bardzo ważne w Monako. Czuję się dobrze w samochodzie, ale jeżeli spojrzeć na czasy, to trudno ocenić gdzie jesteśmy. Pewna jest tylko jedna rzecz, to będzie bardzo trudny weekend. Różnice pomiędzy czterema najlepszymi zespołami, to tylko kilka dziesiątych sekundy. Obciążenie paliwa nie jest tutaj ważne i wszyscy są bardzo blisko siebie. Ostatnio w kwalifikacjach dobrze się prezentujemy i mam nadzieję, że tak będzie w sobotę.

Lucas di Grassi (Virgin): Dzień był dla mnie udany, mimo jazdy starszą wersją bolidu. Czułem się pewnie, a samochód dobrze się prowadził po torze. Myślę, że jesteśmy bliżej innych zespołów, niż to było podczas drugiego treningu w Barcelonie. Rano mieliśmy mały problem, ale już popołudniu wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jestem przekonany, że będziemy silni w kwalifikacjach. To bardzo ważny wyścig i chcemy go ukończyć.

Adrian Sutil (Force India): Jestem zadowolony z moich czasów i ustawień bolidu. Nie potrzebowaliśmy wielu poprawek, więc przed sobotą czeka nas mniej pracy. Samochód dobrze się prowadził, a ja wykonałem dobre okrążenia. Wszystko wygląda obiecująco i możemy być zadowoleni z szybkości na długich przejazdach. Trochę problemów mieliśmy z miękkimi oponami, ale wszystko jest pod kontrolą, więc zachowujemy spokój. Czujemy się mocni i nie możemy doczekać się kwalifikacji.

Karun Chandhok (HRT): Dobrze mi się dziś jeździło. Naprawdę lubię się ściagać w Monako. Wykonaliśmy nasz cały plan podczas treningów i porównaliśmy mieszanki opon. Mieliśmy dobrą prędkość i utrzymałem ją do samego końca. Nadal mamy stratę do nowych zespołów, musimy się poprawić. Na szczęście jutro mamy cały dzień wolny, więc usiądziemy z inżynierami i będziemy szukać właściwych ustawień na sobotnie kwalifikacje.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowe
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×