Valentino Rossi z przygodami

Valentino Rossi nie będzie miło wspominał początku weekendu wyścigowego na "swoim" torze Mugello: Włoch miał w pierwszym treningu dwie awarie elektroniki w motocyklach Ducati i uplasował się dopiero na 13. pozycji. Drugi trening odbył się na mokrym torze i czasy okrążeń nie zostały poprawione.

Paweł Krupka

The Doctor od początku sezonu boryka się z niekonkurencyjnym motocyklem Ducati. Od rundy w Wielkiej Brytanii Włoch ma już co prawda do dyspozycji ulepszony model GP11.1 (nowe podwozie na sezon 2012 i tegoroczny silnik), jednak jak na razie nie może zrobić z niego właściwego użytku. W tym roku Rossi tylko raz zdołał stanąć na podium.

Piątkowe treningi MotoGP wygrał Marco Simoncelli - Włosi mogą więc chociaż częściowo zapomnieć o problemach Rossiego. Simoncelli na konferencji prasowej został bardzo mocno skrytykowany przez Daniego Pedrosę, który padł ofiarą zawodnika Hondy podczas GP Francji, po czym musiał pauzować aż trzy wyścigi. Niedzielny wyścig o GP Włoch klasy MotoGP rozpocznie się o godzinie 14:00.