Rajd Dakar 2012: Hołowczyc drugi na trzecim etapie, Przygoński kończy przygodę z Dakarem

Krzysztof Hołowczyc zakończył trzeci etap Rajdu Dakar na drugiej pozycji. Polak został liderem w klasyfikacji generalnej samochodów. Koniec rajdu dla Jakuba Przygońskiego. Adam Małysz jest już także na mecie.

Andrzej Prochota

Krzysztof Hołowczyc ukończył wyścig na drugiej pozycji i jest liderem w klasyfikacji generalnej! Etap wygrał Joan Roma. Strata Polaka do zwycięzcy to - 1:19.

Adam Małysz i Rafał Marton na mecie. Kolejny etap zaliczony. Dakarowy debiutant sklasyfikowany jest obecnie na 68 pozycji.

Kuba Przygoński miał awarię na 68. kilometrze odcinka specjalnego. Mimo prób nie dało się naprawić usterki i motocyklista musiał przerwać jazdę. Jest to koniec rajdu dla Przygońskiego. Wybuchł najprawdopodobniej silnik, awaria nie była możliwa do usunięcia. Musiałby otrzymać nową jednostkę napędową, a to nie możliwe.

Jacek Czachor już na mecie i obecnie zajmuje 26. miejsce. Marek Dąbrowski dojechał na 30. pozycji.

Rafał Sonik z 8. czasem na mecie etapu. Łukasz Łaskawiec, jedzie już dalej.