Kevin Mirocha na podium w zawodach F2

W dniach 28-29 kwietnia na torze Algarve w Portugalii odbyły się kolejne zawody F2, w których startował Kevin Mirocha. Polski kierowca w pierwszym wyścigu zajął miejsce na podium.

Andrzej Prochota

Do sobotnich zawodów Kevin Mirocha startował z czwartego pola. Ostatecznie do mety dojechał na trzeciej pozycji. Do zwycięzcy stracił 16 sekund. Jest to do tej pory najlepszy wynik polskiego kierowcy w serii F2.

- Miejsce na podium to świetna sprawa, ale ja nie jestem do końca zadowolony. Startowałem na zużytych oponach i nie potrafiłem dogonić czołówki. Nadal jednak ciężko pracujemy i teraz może być już tylko lepiej - powiedział Mirocha po sobotnich zawodach.

Natomiast w niedzielę polskiemu kierowcy poszło trochę gorzej - zajął ósmą lokatę. Oba wyścigi wygrał Luciano Bacheta.