Świetna forma Toro Rosso, Kubica szósty

Toro Rosso zaskoczyło wszystkich obserwatorów swoją dobrą dyspozycją. Sebastian Vettel okazał się najszybszym kierowcą podczas porannej sesji treningowej. Partner Niemca z zespołu - Sebastien Bourdais zajął wysokie czwarte miejsce.

Robert Chruściński

Na miejskim torze położonym w portowej części Walencji, kierowcy Formuły 1 rozpoczęli dwunastą eliminację mistrzostw świata. Pierwszy na torze pojawił się Robert Kubica, który wykonał tylko okrążenie instalacyjne. Polak zebrał cenne informacje, które w pit lane przekazał swoim inżynierom. W ślad naszego rodaka poszli prawie wszyscy kierowcy.

Początkowo zawodnicy musieli zmagać się ze słabą przyczepnością toru, który jest w niektórych miejscach zabrudzony. Nawet tacy doświadczeni kierowcy, jak Timo Glock czy Lewis Hamilton mieli problemy z opanowaniem swoich bolidów.

Z bardzo dobrej strony pokazali się obaj kierowcy Toro Rosso, którzy sprawili małą sensację podczas pierwszej sesji treningowej. Sebastian Vettel oraz Sebastien Bourdais zajęli odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce, co może świadczyć o tym, że zawodnicy Franza Tosta bardzo dobrze dopasowali się do nowego toru.

Drugi czas należał do Felipe Massy, który przez cały okres trwania pierwszego treningu znajdował się w czołówce tabeli z najlepszymi wynikami. Jego partner z teamu, Kimi Raikkonen kilka razy uzyskiwał najlepsze czasy, jednak ostatecznie zajął siódme miejsce.

Polski kierowca radził sobie całkiem dobrze. Jako pierwszy zszedł poniżej jednej minuty i 42 sekund. Jego najlepszy wynik - 1:41,281 sek. pozwolił mu zająć szóste miejsce. Z kolei Nick Heidfeld po raz kolejny nie błyszczał podczas pierwszego treningu. Niemiec został sklasyfikowany na 16. pozycji.

Drugi trening rozpocznie się o godzinie 14.