Syn Schumachera dedykował podium ojcu

15-letni syn Michaela Schumacher podczas minionego weekendu zdobył swoje pierwsze podium w kartingu. Nastolatek zadedykował sukces walczącemu o powrót do życia ojcu.

Rafał Lichowicz

Mick Betsch, syn Michaela Schumachera zdobył pierwsze podium w międzynarodowych wyścigach gokartów w minioną niedzielę na torze wyścigowym w Castelletto di Branduzzo w Pawii. 15-letni Mick konkuruje w kartingu od 2010 roku.

Drugie miejsce w wyścigu kategorii KF Junior jest największym osiągnięciem 15-latka. Mick, który ściga się a barwach zespołu Tony Kart-Vortex, dedykował podium swojemu ojcu, który przebywa wciąż w szpitalu w Grenoble.

Mick od początku swojej kariery w sportach motorowych używa nazwiska matki Corriny, aby uniknąć porównań z Michaelem Schumacherem. 29 grudnia ubiegłego roku towarzyszył ojcu podczas wyjazdu na narty do stacji narciarskiej w Merbel, gdzie 7-krotny mistrz świata uległ tragicznemu wypadkowi.