Sven Muller najlepszy w Porsche Supercup. Robert Lukas z podium na koniec sezonu

Niemiec Sven Muller został zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu Porsche Supercup po finałowych wyścigach pucharu na torze w Austin. Najlepszy sezon w swojej karierze zaliczył Robert Lukas.

Rafał Lichowicz

W pierwszym wyścigu na torze Circuit of the Americas Robert Lukas finiszował na trzeciej pozycji, sięgając po swoje drugie podium w obecnym sezonie. Wcześniej Polak był drugi podczas wyścigu na Węgrzech.

Kierowca z Bielska-Białej w niedzielę był blisko powtórzenia swojego wyczynu, ale ostatecznie dojechał do mety jako czwarty. W klasyfikacji końcowej Lukas zajął wysokie piąte miejsce. To jego najlepszy wynik od początku startów w PSC w 2010 roku.

Nowym mistrzem Porsche Supercup został Sven Muller, dla którego był to dopiero trzeci sezon w cyklu. 24-latek z Niemiec w drodze po zwycięstwo wygrał trzy wyścigi.

Drugi w klasyfikacji generalnej Matteo Cairoli stracił do Mullera 11 punktów. Włoch w całym sezonie wygrał o jeden wyścig więcej niż triumfator cyklu. Trzecie miejsce zajął Mathieu Jaminet, który wygrał oba wyścigi na torze w Austin.