KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jenson Button: To mój pierwszy raz w karierze

Kwalifikacje przed Grand Prix Malezji obfitowały w niespodzianki. Jednak nie można tak jak Australii uznać za sensacyjne, wyniki zespołu Brawn GP. Jenson Button potwierdził, że jest w wyśmienitej formie szczególnie w drugiej części sesji, kiedy uzyskał kosmiczny wynik jednego okrążenia - 1:33,784. Już nikt nie będzie zaskoczony, jeżeli wygra w niedzielę.

Paweł Danowski
Paweł Danowski

Jenson Button, który po raz drugi z rzędu wywalczył pierwsze miejsce startowe, był bardzo zadowolony z uzyskanych wyników. - Osiągnięcie pole position tutaj w Malezji jest czymś zupełnie innym niż przed tygodniem w Australii. Zdobycie najlepszego miejsca jest wspaniałe, ale powtórzenie tego już po tygodniu jest fantastyczne i zrobiłem to po raz pierwszy w mojej karierze w Formule 1. To niezapomniane uczucie. Udowodniłem, że nasze bolidy są doskonale przygotowane do każdych warunków panujących na torze - powiedział.

- Podczas sesji treningowych mieliśmy sporo problemów z właściwym zbalansowaniem bolidu i miałem wątpliwości czy uda się uzyskać dobry wynik. Jednak w nocy zmieniliśmy ustawienia, które świetnie się sprawdziły na torze podczas kwalifikacji. To była całkowita zmiana na lepsze i jestem ogromnie wdzięczny zespołowi za ciężką pracę - dodał.

Dobre czwarte miejsce zajął również Rubens Barichello, ale w związku ze zmianą skrzyni biegów w jego bolidzie musi zostać cofnięty na starcie wyścigu o 5 pozycji. Jednak Włoch również był pozytywnie zaskoczony przebiegiem rywalizacji. - To były dobre kwalifikacje dla naszego zespołu i gratuluję Jensonowi drugiego z rzędu zwycięstwa. Miałem dzisiaj małe problemy z podsterownością, których nie mogliśmy rozwiązać. Jednak osiągi bolidu w takich warunkach są świetne i postaram się zdobyć tyle punktów ile będzie możliwe - zapewnił Brazylijczyk

Natomiast szef zespołu Ross Brawn powiedział: To były wspaniałe kwalifikacje dla Jensona i naszego zespołu szczególnie, że mieliśmy w piątek problemy z zbalansowaniem. Na stracie kwalifikacji mieliśmy informacje o możliwych opadach deszczu, więc wcześniej wyjechaliśmy z garażu w pierwszej serii.

- Rubens miał problemy z podsterownością i nie był do końca zadowolony z zbalansowania bolidu. Zmiana skrzyni biegów zmusza go do cofnięcia o kilka pozycji na starcie, ale wierzę, że jego doświadczenie pomoże mu w uzyskaniu dobrego miejsca w wyścigu. Natomiast Jenson był bardziej zadowolony z zbalansowania co było widać na torze. To była nieprawdopodobna sesja kwalifikacyjna i w perspektywie opadów deszczu podczas wyścigu możemy spodziewać się nieprzewidywalnych wyników - podsumował.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×