KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ferrari będzie pracowało nad nowym dyfuzorem

Inżynierowie z Ferrari przyznali, że zostali zmuszeni do wprowadzenia radykalnych zmian w bolidzie F60. Sytuacja ta jest skutkiem wyroku wydanego przez Międzynarodowy Trybunał FIA, który uznał rozwiązania z użyciem podwójnego dyfuzora za legalne. Decyzja ta jest korzystna dla zespołów Brawn GP, Toyota oraz Williams, które od początku tego sezonu zastosowały podwójny dyfuzor w swoich samochodach.

Marcin Furmaniak
Marcin Furmaniak

Orzeczenie Trybunału jest ciosem dla pozostałych ekip, w tym dla Ferrari, które podczas konstruowania bolidów na sezon 2009 nie uwzględniły takiego rozwiązania. W myśl wykładni przepisów stosowanej przez kierownictwa tych zespołów, podwójny dyfuzor był zakazany. Natomiast wspomniane wcześniej trzy drużyny, zwane także "gangiem dyfuzorów" osiągnęły dzięki temu elementowi dużą przewagę nad konkurencją.

Zawodnik Ferrari, Kimi Raikkonen przyznał niedawno, że decyzja Trybunału będzie miała kluczowe znaczenie dla losów walki o tytuł mistrzowski w tym roku. A zamiarem jego zespołu jest przeczekanie do momentu werdyktu, bez podejmowania pochopnych działań.

Dyrektor drużyny, Stefano Domenicali dodał, że czekał nie tylko na sam werdykt, ale i na jego uzasadnienie. Natomiast teraz cały team może przystąpić do prac nad rozwiązaniami mającymi zapewnić Ferrari lepszy wynik.

- Niestety ta decyzja zmusiła nas do ingerencji w fundamenty konstrukcji naszego bolidu. Trzeba będzie od nowa zaprojektować pewne elementy w celu poprawy naszej konkurencyjności na tle niektórych rywali. Nowe regulacje techniczne wymagają zainwestowania sporej ilości czasu i pieniędzy w rozwój naszego bolidu. Podwoimy nasze wysiłki, aby odnieść sukces - zakończył Domenicali.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (2)
 • Knw Zgłoś komentarz
  Tak szczerze mówiąc to i ja jestem bardzo ciekaw uzasadnienia tego werdyktu. Nie mam nic przeciwko niemu bo jestem też ciekawy jak dalej sytuacja na torze się potoczy ale z drugiej strony
  Czytaj całość
  szkoda kierowców, którzy mogą przez tamte dwa wyścigi a i prawie napewno też w ciągu kilku następnych dużo stracić. Ale F1 to przede wszystkim rywalizacja technologiczna a tutaj zdecydowanie Wiliams, BGP i Toyota byli skuteczniejsi.
  • kulomion Zgłoś komentarz
   Wszyscy będą teraz (albo już pracują) nad nowymi dyfuzorami. Teraz tylko kwestia kto to zrobi szybciej.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×