Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Świetny debiut Miki Kallio w MotoGP

Mika Kallio dał zespołowi Pramac Racing mocny start do sezonu 2009. Debiutant w MotoGP ukończył wyścig na ósmej pozycji na torze Losail w Katarze. Fiński motocyklista jest jednym z trzech debiutantów w tym roku.

Paweł Krupka
Paweł Krupka

Pozostałymi są Yuki Takahashi oraz partner zespołowy Kallio - Niccolo Canepa. Oni jednak dla odmiany zajęli miejsca z tyłu stawki.

Kallio uważa, że miał szansę na wyższe miejsce gdyby nie słaby start. Jest jednak zadowolony, że wyłączając Stonera, był najlepszym motocyklistą jadącym na Ducati.

- Zanim przybyłem do Kataru uważałem, że gdybym dostał się do pierwszej dziesiątki, byłbym usatysfakcjonowany. Ósma pozycja jest naprawdę dobrym wynikiem. Nie udało się wykonać startu w idealny sposób, ale mogłem utrzymać dobry rytm. Próbowałem złapać grupę jadącą przede mną ale po kilku okrążeniach zdecydowałem się utrzymywać tylko swój rytm jazdy i ta strategia opłaciła się.

- Na ostatnich okrążeniach widziałem Vermeulena coraz bliżej mnie i myślę że gdyby było więcej okrążeń mógłbym go wyprzedzić. Tak czy inaczej generalnie to był pozytywny weekend i będziemy próbować iść w tym kierunku podczas następnego występu w Japonii.

Canepa jak do tej pory nie spisywał się zbyt dobrze, kwalifikując się z ostatniego pola a w wyścigu dojechał na 17. pozycji, po odpadnięciu Lorisa Capirossi.

- Szczerze mówiąc miałam nadzieję na lepsze spisanie się, ale był to trudny weekend od pierwszej sesji i nie oczekiwaliśmy cudów po tym wyścigu. Na ostatnich okrążeniach jechał razem z Toselandem i nauczyłem się kilki rzeczy. Spróbujemy poprawić nasze osiągi w Japonii pomimo ze to moja pierwsza wizyta w Japonii. Zdecydowanie będę bardziej agresywny, to jest to czego potrzebuję - powiedział po wyścigu Niccolo Canepa.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
crash.net
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×