WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Radosław Typa pomaga chorej Zuzi

Kierowcy rajdowi i ich kibice to ludzie, którzy są otwarci na pomoc innym. Po raz kolejny można było przekonać się o tym w czasie akcji charytatywnej zorganizowanej w Szczytnie. Jedną z atrakcji festynu, na którym zbierano pieniądze na leczenie 5-cio letniej Zuzi była obecność zespołu rajdowego Radka Typy i licytacja rajdowych gadżetów.
Paweł Świder
Paweł Świder

Na scenie sprzedano między innymi koszulę zespołu Primavera Radex, upominki od innych zespołów, a także flagę z autografami czołowych kierowców świata przekazaną przez jednego z kibiców. W sumie organizatorzy zebrali kilka tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane rodzinie chorej na nowotwór Zuzi, którą czeka bardzo kosztowna terapia. Sama Zuzia była gościem festynu i zasiadła nawet za kierownicą rajdowego Citroena C2R2.

Po festynie Radosław Typa pojechał odwiedzić w domu 20-to letniego Rafała, cierpiącego na bardzo poważną, śmiertelną chorobę. Marzeniem Rafała było poznanie kierowcy rajdowego. Chwile spędzone z Radkiem i otrzymane prezenty choć na chwilę pozwoliły zapomnieć o smutnej codzienności.

Radek był wzruszony możliwością pomocy innym, ale podkreślił, że pomagać może każdy z nas - Ja pomogłem wystawiając rajdówkę i przekazując gadżety na licytację. Kibice pomogli - bo kupili te gadżety lub wrzucali pieniądze do puszek. Tak naprawdę każdy z nas w takiej czy innej sytuacji może przyczynić się do poprawy czyjegoś losu. Wydaje się, że sami możemy niewiele, ale to nie prawda, gdy każdy dorzuci swoje małe ziarenko w sumie dajemy bardzo dużo dobra - powiedział kierowca z Ornety.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×