Marcin Szymczyk wicemistrzem świata w motorowodnej klasie GT-30

Reprezentant Polski, Marcin Szymczyk wywalczył srebrny medal motorowodnych mistrzostw świata podczas zawodów, które zakończyły się w niedzielę w Międzyrzecu Podlaskim.

Łukasz Czechowski

Dla Marcina Szymczyka (Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu "BASZTA") to kolejny medal imprezy tej rangi w karierze. w 2013 roku zdobył brąz w Mistrzostwach Świata klasy GT-30 i brąz w Mistrzostwach Europy klasy GT-30.

Mistrzynią Świata została reprezentantka Finlandii Sara Pakalen. Na najniższym stopniu podium (brązowy medal) stanął Estończyk Juri Joul.

7. Agata Sołtan (Polska) 391

Zawodnicy rywalizowali w czterech punktowanych wyścigach. Zgodnie z regulaminem zawodów do łącznej końcowej noty punktowej były liczone wyniki trzech najlepszych wyścigów każdego zawodnika.