Starzy bohaterowie zawiedli "Króla Otto" - relacja z meczu Korea Południowa - Grecja

Pierwszy mecz grupy B dziewiętnastych mistrzostw świata w piłce nożnej za nami. W pełni zasłużone zwycięstwo odnieśli reprezentanci Korei Południowej, którzy pokonali 2:0 drużynę Grecji.

Maciej Mikołajczyk

Już dwie minuty od pierwszego gwizdka sędziego z Nowej Zelandii Michaela Hestera bardzo groźną akcją utworzyli sobie Grecy, gdyż dobre dośrodkowanie z rzutu różnego wykonał Giorgos Karagounis.

Nieco później znakomitą i przede wszystkim błyskawiczną kontrę skrzydłami wykonali Koreańczycy, którzy zasłużenie wywalczyli rzut wolny, po którym Lee Jung-soo wywindował azjatycki zespół na prowadzenie.

Na boisku nie było mowy o tym, aby wiało nudą, gdyż co chwilę można było obserwować nieporadne akcje Hellenów oraz szybkie kontry ich rywali. Do przerwy arbiter nie pokazał żadnemu z piłkarzy żółtej kartki.

Z gry wspomnianego już Karagounisa z pewnością nie był zadowolony Otto Rehhagel, który nie dał mu szans na występ w drugiej połowie, a to za sprawą niecelnych podań tego zawodnika.

W 52. minucie na 2:0 podwyższył pomocnik Manchesteru United - Park Ji-sung, który popisał się znakomitą indywidualną akcją, podczas której bez problemów minął trzech przeciwników.

Na całej linii zawiedli starzy bohaterowie Grecji, którzy zdobyli tytuł mistrzów Europy w Portugalii w 2004 roku. Stadion opuścili bowiem również Angelos Charisteas oraz Georgios Samaras.

Po trafnych zmianach najstarszego szkoleniowca turnieju w Republice Południowej Afryki gra na stadionie Nelsona Mandeli wyrównała się, a przez pewien okres czasu swoje szanse na zdobycie honorowego gola mieli Hellenowie.

Ostatecznie Koreańczycy nie stracili bramki i zasłużenie zainkasowali trzy "oczka". Azjaci pokazali świetną kondycję fizyczną, wysoką skuteczność i niespodziewanie "zgranie", o którego brak tak bardzo obawiał się ich debiutujący na imprezie tak wysokiej rangi szkoleniowiec Huh Jung-Moo, ponieważ każdy z przebywających na boisku Azjatów w przeciwieństwie do Greków reprezentował barwy innego klubu.

W następnej kolejce Koreańczycy zmierzą się z Argentyną, a drużyna "Króla Otto" powalczy z Nigerią.

Korea Południowa - Grecja 2:0 (1:0)

1:0 - Lee Young-soo 7'
2:0 - Park Ji-sung 52'

Korea Południowa: Woon-Jae Lee - Du-Ri Cha, Jung-Soo Lee, Yong-Hyung Cho, Young Pyo Lee, Jung-Woo Kim, Nam-Il Kim (74' Sung-Yueng Ki), Yong-Hyung Cho, Chung-Yong Lee (90' Kim Jae-sung) , Ji-Sung Park, Chu-Young Park (87' Seung-Yeoul Lee).

Grecja: Alexandros Tzorvas - Nikos Spiropoulos, Sotiris Kyrgiakos, Avraam Papadopoulos, Giourkas Seitaridis, Kostas Katsouranis, Vasilis Torosidis, Giorgos Karagounis (46' Christos Patsatzoglou), 7 Georgios Samaras (58' Dimitris Salpingidis), Angelos Charisteas (61' Pantelis Kapetanos) , Theofanis Gekas.

Żółte kartki: Torosidis (Grecja)

Sędzia: Michael Hester (Nowa Zelandia)

Widzów: 35000