Ocena gry Polaków

Polska pokonała Czechy 2:1 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w 2010 roku. Zdaniem serwisu SportoweFakty.pl najlepszym piłkarzem biało-czerwonych był Jakub Błaszczykowski, natomiast najsłabszym Marcin Wasilewski. Zapraszamy Czytelników do wygłoszenia własnej opinii na temat gry polskich piłkarzy w tym spotkaniu.

Bartosz Zimkowski

Oceny Polaków wg SportoweFakty.pl (skala 1-10):

Artur Boruc: 6 - Praktycznie cały mecz bez poważnych interwencji. W pierwszej połowie dwukrotnie nogami bronił strzały rywali, ale wydaje się, że przy straconej bramce mógł się lepiej zachować.

Marcin Wasilewski: 5 - Najsłabszy w polskiej ekipie. Bezużyteczny w akcjach ofensywnych i popełniający błędy w defensywie. To właśnie po jego błędzie padła bramka dla Czechów, kiedy niepotrzebnie zszedł do środka zostawiając przy linii autowej niepilnowanego rywala.

Marcin Żewłakow: 7 - Niemal bezbłędny, ale nie zmuszony do największego wysiłku. Dobrze ustawiał się.

Dariusz Dudka: 7 - Taka sama ocena, jak Żewłakowka i praktycznie ten sam komentarz. Solidny występ.

Jakub Wawrzyniak: 5 - Zszedł jeszcze w pierwszej połowie, w której kilka razy dał się "objechać" rywalom. Miał stuprocentową sytuację do strzelenia bramki, ale ją zmarnował.

Jakub Błaszczykowski: 9 - Zdecydowanie najlepszy na boisku. Kapitalna asysta przy golu Brożka i jeszcze lepszy strzał na 2:0. Harował nie tylko w ofensywnie, ale był bardzo przydatny także w defensywie. W takiej formie Błaszczykowski jest nie do zatrzymania.

Mariusz Lewandowski: 7 - Dobry mecz Lewandowskiego. Kilka odebranych piłek, kilka straconych, ale ogólnie występ pomocnika Szachtara Donieck należy ocenić pozytywnie.

Rafał Murawski: 7 - Harował na boisku zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Wiele zdrowia zostawił na boisku. Kilka ciekawych zagrań i dobra naszym zdaniem nota siedem.

Roger Guerreiro: 7 - W pierwszej połowie zdecydowanie lepszy niż w drugiej części spotkania, w której jednak zaliczył asystę przy golu Błaszczykowskiego. Potrafił łatwo stracić piłkę, jak i też fantastycznie zagrać do kolegi z drużyny - na przykład do Wawrzyniaka w pierwszej połowie.

Ebi Smolarek: 6 - Poprawny występ Smolarka, ale bez błysku. Mało indywidualnych akcji, po których biało-czerwoni mogli strzelić bramkę. Cofał się do obrony i może dlatego zabrakło mu sił w ofensywie.

Paweł Brożek: 7 - Początek nieco nerwowy w jego wykonaniu, ale i tak strzelił bardzo ładną bramkę. Pozbawiony jednak sytuacji do strzelenia kolejnych goli. Nadrabiał to dobrymi zgraniami piłki do kolegów z drużyny.

Rezerwowi:

Jacek Krzynówek: 7 - Zdecydowanie lepiej sobie radził na lewej obronie niż Wawrzyniak. Dobrze zachował się w końcówce meczu, kiedy razem z Rogerem umiejętnie przetrzymywał piłkę z daleka od naszego pola karnego.

Robert Lewandowski: 5 - Osamotniony w ataku niewiele zdziałał. Mało widoczny, bo i trudno było mu coś pożytecznego zrobić, kiedy Czesi w tym okresie gry częściej atakowali bramkę biało-czerwonych.

Tomasz Jodłowiec: Bez noty, zbyt krótko przebywał na boisku.