Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mundial w Brazylii lepiej oglądany niż w RPA (zobacz najlepsze mecze)

Średnio prawie 3,3 mln widzów TVP1 i TVP2 oglądało do tej pory mecze mundialu. To wynik lepszy o prawie 8 proc. niż podczas MŚ w RPA, mimo znacznej zmiany rynku telewizyjnego w tym okresie.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
56 spotkań mistrzostw świata w piłce nożnej obejrzało na antenach otwartych (TVP1 i TVP2) średnio 3,280 mln widzów przy udziałach wynoszących 31,09 proc. (w 3. kolejce fazy grupowej oglądalność spotkań rozgrywanych o tej samej porze została zsumowana). To lepiej niż cztery lata temu w RPA o 7,9 proc., kiedy te dane wynosiły odpowiednio - 3,039 mln i 30,32 proc. To niewątpliwie sukces Telewizji Polskiej, bo w ciągu czterech lat rynek telewizyjny znacznie się poszerzył, a coraz większą popularnością cieszą się także mundialowe transmisje w Internecie i za pomocą urządzeń mobilnych.
Spotkania 1/8 finału (rozgrywane w dniach 28 czerwca - 1 lipca) także miały większą widownię telewizyjną niż cztery lata temu podczas mistrzostw rozgrywanych na boiskach w RPA. Średnia oglądalność wyniosła 3,567 mln (udziały 32,9 proc.). To wzrost o 9,9 proc. w stosunku do mundialu 2010 (wtedy dane były następujące: 3,247 mln i 31,97 proc.) i wzrost w stosunku do fazy grupowej, kiedy widownia w porównaniu z 2010 r. była większa o 5,7 proc..Poniżej trzy najchętniej oglądane spotkania 1/8 finału. Dane prezentują kolejno w grupie 4+ widownię, udziały i oglądalność w szczytowym momencie (peak). Najlepiej jednak do tej pory obejrzał się mecz otwarcia Mundialu: Brazylia - Chorwacja (średnia 5,190 mln; udziały 44,51 proc.; peak 6,281 mln).
Najlepsze spotkania Najlepsze spotkania
Mundial znakomicie ogląda się także w TVP SPORT. Równoległe transmisje z TVP1 i TVP2 osiągnęły średnią 173 tys., udziały 1,7 proc. TVP SPORT był oczywiście także liderem wśród kanałów sportowych w czerwcu, osiągając 0,75 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Mecz otwarcia Brazylia - Chorwacja Brazylia – Chorwacja (skrót) Źródło: TVP S.A. Niemcy - Algieria Niemcy vs Algieria (skrót meczu) Źródło: TVP S.A.

Holandia - Meksyk --->>> TUTAJ

Brazylia - Chile Skrót meczu Brazylia - Chile Źródło: TVP S.A.
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×