Marcello Lippi wyjaśnia: Pirlo sobie nie radził

Marcello Lippi wyjaśnił, dlaczego Andrea Pirlo został zdjęty z boiska w konfrontacji reprezentacji Włoch z Irlandią. Selekcjoner powiedział wprost, że pomocnik AC Milanu nie był na niego wściekły, że schodzi z boiska, tylko było mu z tego powodu przykro.

Adam Kiołbasa

- Andrei było przykro, on nie był wściekły, a to dwie zupełnie różne reakcje. Andrea grał dobrze, ale mecz był typowo fizyczny, przez co nie potrafił sobie poradzić. Właśnie dlatego cały czas tracił piłki i lepiej było go zmienić - stwierdził.

Italia zremisowała z Irlandią 1:1. Prowadzenie Włochom dał wówczas w 10. minucie Vincenzo Iaquinta, a do wyrównania w końcówce doprowadził Robbie Keane. Squadra Azzurra grała od 4. minuty w dziesiątkę, po tym, jak czerwona kartkę zobaczył Giampaolo Pazzini.

Aktualni mistrzowie świata z 14 punktami na koncie są liderem grupy 8, o dwa oczka wyprzedzają Irlandię, o siedem Bułgarię, o dziesięć Cypr oraz o jedenaście Gruzję i Czarnogórę.