WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

MŚ 2018: MSWiA przekazało ważne informacje dla polskich kibiców

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na swojej stronie internetowej opublikowało poradnik, jak wjechać do Rosji na mecze piłkarskiego mundialu bez wiz. Wymagany jest paszport i dokument FAN-ID.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Materiały prasowe / Kibice reprezentacji Polski

Na mistrzostwa świata w Rosji (turniej zostanie w dniach 14 czerwca - 15 lipca) fani piłki nożnej posiadający ważny paszport oraz paszport kibica, tzw. dokument FAN-ID, będą mogli wjechać na teren Rosji bez wiz. Do 25 lipca powinni jednak opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak podała strona internetowa MSWiA, dowód osobisty nie może być używany jako dokument uprawniający do wjazdu na teren kraju-gospodarza mundialu. Wymagany będzie paszport oraz FAN-ID - mogą go otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŚ. Dokument, który jest niezbędny, żeby dostać się na stadion, można wyrobić na stronie www.fan-id.ru - rejestracja tutaj.

- Identyfikator jest wymagany dla widzów 2018 FIFA World Cup, aby uzyskać dostęp do stadionu i zapewnić komfortowy pobyt w miejscu spotkania. FAN-ID uprawnia jego posiadacza do bezpłatnych przejazdów w miastach-gospodarzach w dni meczowe. Obcokrajowcy przybywający do Federacji Rosyjskiej jako widzowie FIFA World Cup w 2018 roku mogą używać identyfikatora FAN do wielokrotnego wjazdu do Federacji Rosyjskiej i wyjazdu z Federacji Rosyjskiej bez wizy po przedstawieniu ważnych dokumentów tożsamości uznanych za takie przez Federację Rosyjską - czytamy w komunikacie MSWiA.

Cztery mecze rosyjskiego mundialu zostaną rozegrane na terenie graniczącego z Polską Obwodu Kaliningradzkiego. Chodzi o spotkania: Chorwacja – Nigeria (16 czerwca), Serbia – Szwajcaria (22.06), Hiszpania – Maroko (25.06) i Anglia – Belgia (28.06).

- Wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej i wyjazd z terytorium Federacji Rosyjskiej dla kibiców z zagranicy, podróżujących samochodami, będzie możliwy przez punkty przejścia granicznego przeznaczone dla obywateli dowolnych państw świata - podało MSWiA.

ZOBACZ WIDEO Szaleństwo w meczu Levante - Barcelona. Dziewięć bramek i porażka mistrza Hiszpanii [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]
[video=31944a

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
mswia.gov.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×