Mundial 2018. Polska - Senegal: M'Baye Niang Piłkarzem Meczu FIFA

M'Baye Niang przyćmił we wtorek Sadio Mane i poprowadził Senegal do zwycięstwa z Polską (2:1). Występ napastnika Torino przeciwko Biało-Czerwonym docenili internauci, którzy wybrali go Piłkarzem Meczu.

Maciej Kmita
M'Baye Niang (w środku) PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: M'Baye Niang (w środku)

Piłkarza Meczu wybierają kibice za pomocą głosowania na stronie FIFA, profilu federacji na Twitterze bądź oficjalnej aplikacji mobilnej turnieju. Głosowanie zostaje otwarte po pierwszej połowie i trwa do ostatniego gwizdka.

W kończącym pierwszą kolejkę fazy grupowej MŚ 2018 spotkaniu Polska - Senegal (1:2) kibicom najbardziej przypadła do gustu gra M'Baye Nianga. 23-latek miał udział w akcji, po której Nieposkromione Lwy objęły prowadzenie, a 60. minucie sam pokonał Wojciecha Szczęsnego wykorzystując nieudane podanie Grzegorza Krychowiaka i nieporozumienie między polskim bramkarzem a Janem Bednarkiem.

Występ przeciwko Polsce był dopiero ósmym Nianga w reprezentacji Senegalu, a gol strzelony Biało-Czerwonym jest jego premierowym w narodowych barwach. Pogromca drużyny Adama Nawałki przez sześć ostatnich lat był zawodnikiem Milanu, z którego był wypożyczany do Montpellier, Genoi, Watfordu i ostatnio Torino.

W minionym sezonie Senegalczyk strzelił dla turyńskich Byków cztery gole w 31 występach, a klub ze stolicy Piemontu zdecydował się na wykupienie go z Milanu. Niang został wyceniony na 12 mln euro.

Czy M'Baye Niang zasłużył na tytuł Piłkarza Meczu?