Polska - Litwa. Wykorzystana szansa zmienników. Ta kadra ma też przyszłość

Mecz z Litwą (4:0) pokazał, że podczas MŚ 2018 Adam Nawałka nie będzie musiał obawiać się sięgnięcia po rezerwowych. Obok kapitalnego "Lewego" najlepsi w reprezentacji Polski byli właśnie zmiennicy. Selekcjoner w końcu doczekał się głębi składu.

Maciej Kmita

Kłopot bogactwa

Łukasz Fabiański: 7,0. Szczęsny zagrał od początku z Chile (2:2), więc teraz od pierwszego gwizdka wystąpił on. Długo, bo aż do 43 minuty musiał czekać na pierwszą interwencję na linii, ale broniąc groźny strzał Darvydasa Sernasa z linii pola karnego, nie tylko błysnął wysokimi umiejętnościami, ale też pokazał, że potrafi utrzymać koncentrację. Niewykluczone, że ta interwencja przybliżyła go do występu przeciwko Senegalowi.

Wojciech Szczęsny: 7,0. Po przerwie Litwini zdecydowanie częściej wpadali z piłką w pole karne Biało-Czerwonych, ale Szczęsny królował na przedpolu. Nie miał okazji do wykonania tak efektownej interwencji jak Fabiański w pierwszej połowie, ale w ani jednej akcji nie zawiódł. Adam Nawałka będzie miał twardy orzech do zgryzienia, dokonując wyboru pierwszego bramkarza.

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6).

Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ 2018?

Komentarze (7)
  • jackblack5 Zgłoś komentarz
    Teo o wiele lepszy od Milika ,który wrócił do formy czyli na 20 okazji jedną wykorzysta czyli zdobędzie bramkę około półfinału.Reasumując Pazdan i Milik jadą bez formy a Jędza
    Czytaj całość
    dopiero jej szuka.
    • d0nvit0c0rle0ne Zgłoś komentarz
      "Michał Pazdan: 6,0. Jeśli Kamil Glik zdąży wykurować się na którykolwiek mecz fazy grupowej, "Pirania" może mieć problem z utrzymaniem miejsca w wyjściowym składzie. Zarówno w meczu
      z Chile, jak i teraz był słabszy i mniej pewny od Jana Bednarka. To zastanawiające, biorąc pod uwagę, że to za legionistą przemawia doświadczenie. W 53. minucie zastąpił Bednarka i w kilku sytuacjach koledzy musieli mu ratować skórę - Pazdan był spóźniony albo źle ustawiony." Co jest zastanawiającego w tym że Bednerek który było nie było wywalczył sobie miejsce w składzie drużyny z Premier League wygląda lepiej niż ekstraklasowicz któremu przydarzył się turniej życia dwa lata temu? Nadmieńmy że w ciągu tych dwóch lat od tego turnieju znów grał jak ekstraklasowicz czyli dużo poniżej poziomu reprezentacji.
      • darek pe Zgłoś komentarz
        Ten mecz pokazuje, ze jestesmy wyraznie lepsi od Litwy i narazie nic wiecej. Prawde poznamy juz niebawem. Cel nr.1 : wyjscie z grupy i potem wszystko jest mozliwe. Polacy do boju !!!
        • Filip Krogulec Zgłoś komentarz
          Nie rozumiem narzekań na Milika, wiadomo Arek nie strzelił bramki, ale był bardzo aktywny i głodny gry, wolny po którym Robert strzelił na 2:0 to jest jego akcja.
          • GMK36 Zgłoś komentarz
            Milik wypadl najsłabiej z napastników W ogóle najsłabiej z Polaków Widac ze brak mu minut Bednarek tak troche gra na alibi Zle sie ustawia ,nie gra na wyprzedzanie Kownas na duzy
            plus Fabian nr jeden w polskiej bramce Cionek taki trochę niepewny Krycha i lewu dobry mecz