Zakończony
komentarz

Rosja idzie jak burza. Już sześć punktów na jej koncie.

90+2

Szybuje piłka jeszcze w pole karne Igora Akinfiejewa, ale to nie skutkuje sytuacjami podbramkowymi. Rosjanie czekają na ostatni gwizdek sędziego, po którym ich drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata stanie się faktem.

17
5
5
5
5
90

Doliczone minimum cztery minuty do regulaminowego czasu.

7
4
6
6
5
90

Jeszcze jedno niecelne uderzenie. To Amr Warda dopadł do piłki w okolicy narożnika pola karnego, po czym strzelił nie dość, że anemicznie, to jeszcze poza światło bramki.

5
2
1
2
2
88

Nieudane uderzenie sytuacyjne Mohameda Salaha. Selekcjoner Egipcjan spodziewał się lepszej próby od swojego najważniejszego podopiecznego.

85

Inteligentnie utrzymują się w posiadaniu piłki Rosjanie. Nie chcą, by ich przeciwnicy mieli jeszcze sposobność do przeprowadzenia niebezpiecznych ataków. Ewentualna bramka kontaktowa spowodowałaby nerwowość w obozie gospodarzy.

6
4
2
2
6
84

Żółtą kartkę otrzymał Fiodor Smołow za faul taktyczny na Ramadanie Sobhim.

7
3
3
4
4
83

Mohamed Salah ustalił wynik, a może jeszcze padnie jakaś bramka w końcówce widowiska?

11
8
4
2
3
82

Egipt. Schodzi: Marwan Mohsen. Wchodzi: Mahmoud Kahraba.

5
4
4
4
8
81

Aleksandr Gołowin zwlekał za długo po podaniu Fiodora Smołowa. W tym czasie przyjezdni zdążyli ustawić się we własnym polu karnym i uniemożliwili oddanie uderzenia.

7
5
2
4
3
79

Rosja. Schodzi: Artiom Dziuba. Wchodzi: Fiodor Smołow.

11
2
4
5
4
76

Nie chce być gorszy od swojego konkurenta po przeciwnej stronie boiska Igor Akinfiejew i popisał się interwencją na przedpolu po dośrodkowaniu w kierunku Ramadana Sobhiego.

7
4
3
2
4
75

Dostali po nosach gospodarze i wracają na połowę przeciwnika. Artiom Dziuba oddał uderzenie prosto w bramkarza reprezentacji Egiptu.

5
6
6
4
5
74

Rosja. Schodzi: Denis Czeryszew. Wchodzi: Daler Kuzjajew.

Gol! Strzelił Mohamed Salah.

Będzie jeszcze odrobina emocji w końcówce spotkania. Mohamed Salah wywalczył i wykorzystał rzut karny. Mocne uderzenie gwiazdora reprezentacji Egiptu w środek bramki na 1:3.

60
23
12
10
10
72

Przewinienie na Mohamedzie Salahu i sędzia podyktował rzut wolny z linii pola karnego. Po 30 sekundach zmiana decyzji i Faraonowie mają jednak rzut karny!

6
7
6
3
5
70

20 minut do końca regulaminowego czasu. Kapitalne przyspieszenie Rosjan po przerwie poskutkowało trzema golami i zabawa w tym spotkaniu jest praktycznie zakończona. Bawić będą się natomiast kibice gospodarzy, którzy aż tak udanego początku mundialu nie spodziewali się.

67

Po podaniu Mohameda Salaha strzelał zza pola karnego Trezeguet. Tuż obok słupka.

2
2
1
3
2
66

Spojrzał w niebo Mohamed Salah. Powrót gwiazdora reprezentacji Egiptu nie pomógł drużynie wygrać, nie pomógł nawet zdobyć gola.

4
2
6
4
3
65

Informacja o siedmiu golach Rosjan jest nieaktualna. Na koncie mają już osiem trafień. Robi wrażenie.

7
4
3
2
2
64

Egipt. Schodzi: Mohamed Elneny. Wchodzi: Amr Warda.

1
5
3
2
1
62

Gol! Strzelił Artiom Dziuba. Asystował mu Ilja Kutiepow.

Szaleństwo w Petersburgu! Reprezentacja Rosji strzeliła kolejnego gola i rozbudza oczekiwania rodaków. Po podaniu z głębi pola Artiom Dziuba sprytnie opanował piłkę w polu karnym, oszukał Ali Gabra i pokonał bramkarza.

40
11
10
11
14
60

Już siedem bramek Rosjan w mistrzostwach świata. Gospodarze nie pękają pod rosnącym ciężarem oczekiwań.

5
1
2
2
2
59

Gol! Strzelił Denis Czeryszew. Asystował mu Mario Fernandes.

Rośnie przewaga reprezentacji Rosji! Blisko linii bramkowej przedarł się Mario Fernandes, wypracował sobie miejsce w polu karnym i obsłużył przytomnym podaniem kompana. Denis Czeryszew nie zastanawiał się długo i oddał płaskie uderzenie z pierwszej piłki do siatki.

57

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Trezeguet za zbyt ostrą próbę odebrania piłki.

7
2
2
2
2
56

Pożar w polu karnym gospodarzy. Zablokowane uderzenie Mohameda Salaha, a po nim korner. Próbował jeszcze wpakować piłkę z bliska do siatki Marwan Mohsen i w ostatnim momencie interweniowali podopieczni Stanisława Czerczesowa.

3
1
1
2
1
55

Kolejna bramka samobójcza w tych mistrzostwach. Każdy obrońca musi mieć się na baczności, ponieważ nie trudno o nieszczęście.

3
2
2
2
2
54

Najlepszą obroną jest atak, dlatego Rosjanie nie rezygnują z nacierania na bramkę Mohameda El Shenawego. Przed momentem próbowali spożytkować korner.

3
3
3
1
1
53

Wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie z lewego skrzydła, więc Igor Akinfiejew musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza własne pole karne. Marwan Mohsen nie miał szans na oddanie uderzenia.

5
3
2
4
2
50

Pechowo układa się to wszystko dla Faraonów, ale mają jeszcze czas na odpowiedź. Drużyna Mohameda Salaha stacjonuje obecnie na połowie Rosji.

3
3
2
3
3
48

Rosja rozpoczęła drugą połowę podobnie jak Belgia w spotkaniu z Panamą. Jest na prowadzeniu i coraz bliżej awansu do fazy pucharowej.

Gol samobójczy! Ahmed Fathi.

Po dośrodkowaniu Aleksandra Gołowina piąstkował poza własne pole karne Mohamed El Shenawy, skąd jednak piłka wróciła po płaskim uderzeniu. Beznadziejnie próbował ją wybić Ahmed Fathi i podobnie jak Thiago Cionek skierował do własnej siatki.

19:44

Spójrzmy w statystyki. Było już o strzałach celnych, które są kluczowe w futbolu. Pod innymi względami spotkanie jest również wyrównane. Egipt ma 52 procent posiadania piłki, a na przykład w rzutach rożnych 4:3 dla Rosjan.

19:44

Bezbramkowe 45 minut. Początek dynamiczny, później trochę gorzej. Brakuje dokładności zawodnikom ofensywnym, skoro w rubryce strzały celne wciąż tylko 1:0.

44

Zabrakło mniej niż metra do zdobycia gola Mohamedowi Salahowi!

4
2
5
3
3
43

Denis Czeryszew zamarzył o zdobyciu gola przewrotką i jeszcze trochę pomarzy. Blokują Faraonowie.

3
5
3
2
2
42

Jest Mohamed Salah! Wielkie objawienie niedawno zakończonego sezonu w piłce klubowej miał szansę na zdobycie gola. Zawodnik Liverpool FC odwrócił się z futbolówką przed polem karnym Rosjan i oddał błyskawiczne uderzenie. Pudło.

3
2
3
6
3
40

Finisz pierwszej części spotkania. Publiczność podnosi wrzawę przy każdym ataku reprezentacji Rosji, ale zamiast okrzykami radości, kończy się jękiem niezadowolenia.

2
2
3
2
2
37

Mohamed El Shenawy postanowił dodać sobie dreszczyku emocji i wyszedł na przedpole po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Spokojnie i skutecznie bramkarz reprezentacji Egiptu.

3
3
2
2
3
35

Marwan Mohsen przeskoczył Mario Fernandesa, jednak był w trudnej pozycji i oddał dość przypadkowe uderzenie głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Brakuje precyzji. Już ponad 10 uderzeń, a tylko jedno, anemiczne w światło bramki.

2
2
3
2
2
34

Wrzutka w pole karne Rosjan i w ostatnim momencie piłkę po wrzutce Mohameda Abdela-Shafiego wybił Jurij Żyrkow. Już czekał na moment zawahania doświadczonego defensora Mohamed Salah.

4
4
4
4
3
33

Stanisław Czerczesow stara się dyrygować wszystimi działaniami swoich podopiecznych. Przed momentem Rosjanie musieli bronić i stanął na wysokości zadania Roman Zobnin.

2
3
3
2
2
32

Egipcjanie czekają na pierwszego gola swoich ulubieńców.

7
4
3
3
3
30

Spadła jakość ataków Rosjan w końcówce drugiego kwadransa. Jeszcze 15 minut regulaminowego czasu zostało w pierwszej połowie na zmianę wyniku.

3
2
4
2
2
28

Artiom Dziuba oraz Mario Fernandes czekali na futbolówkę po dośodkowaniu Jurija Gazinskiego, a wylądowała ona idealnie na głowie stojącego między Rosjanami defensora.

25

Ofensywnie, odważnie, ale nieskutecznie obie reprezentacje.

2
2
2
2
4
24

Jurij Gazinski oddał strzał z dystansu, jednak w przestrzeń kosmiczną i Mohamed El Shenawy nie musiał nawet odprowadzać piłki wzrokiem poza boisko.

2
2
2
3
3
23

Artiom Dziuba oparł się na barkach defensora i próbował oddać uderzenie po wrzutce z lewej flanki. Zabrakło odrobiny miejsca i wzrostu, więc piłka przeleciała ponad głową napastnika Rosji.

3
2
2
2
2
20

Cztery strzały reprezentacji Rosji, ale zaledwie jeden celny, dlatego Mohamed El Shenawy nie ma okazji do popełnienia błędu.

7
3
3
4
3
19

Kolejna próba po rzucie wolnym. Zbyt krótko wybita przez Egipcjan piłka spadła pod nogami Denisa Czeryszewa, który natychmiast oddał uderzenie nieznacznie nad poprzeczką.

3
3
2
2
2
17

Sporo stałych fragmentów, a to w trwających mistrzostwach świata niebezpieczna broń. Nie tym razem. Mohamed El Shenawy popisał się spokojnym chwytem po miernym dośrodkowaniu Aleksandra Samiedowa.

5
3
3
2
2
16

Nie zrażają się jednak jednym niepowodzeniem Egipcjanie. Trezeguet złapał się za głowę po swoim nieznacznie chybionym strzale.

2
3
3
2
3
15

Mohamed Salah wywalczył premierowy rzut rożny dla swojego zespołu. Po wrzutce Abdallaha Saida udało się oddać uderzenie Marwanowi Mohsenowi, jednak nie trafił w światło bramki. Odetchnął Igor Akinfiejew.

4
3
3
3
6
13

Zdecydowanie żwawiej poruszają się zawodnicy po murawie niż Polacy i Senegalczycy. Zobaczymy, czy przełoży się to na liczne sytuacje podbramkowe.

9
6
4
4
5
11

Próba wyprowadzenia piłki z własnej połowy przez Mohameda Salaha powstrzymana przez Rosjan. Akcja gospodarzy zablokowana w momencie dośrodkowania z prawego skrzydła w kierunku Artioma Dziuby.

4
2
3
2
2
9

Raz lepiej, raz gorzej, ale bronią się skutecznie Faraonowie.

2
2
2
3
3
8

Rosjanie jak raz wbiegli na połowę przeciwnika, to praktycznie się z niej nie ruszają. Wrzutkę z rzutu wolnego wybił Marwan Mohsen i podopieczni Stanisława Czerczesowa mieli jeszcze możliwość zaskoczenia przeciwnika po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

4
3
3
3
3
6

Ekspresowa poprawka zza pola karnego. Mierzył Aleksandr Gołowin, po którego uderzeniu Mohamed El Shenawy musiał kontrolować sytuację do końca.

3
3
2
3
3
5

Szybkie wznowienie Rosjan po przewinieniu w centrum boiska. Futbolówka powędrowała na lewe skrzydło do Jurija Żyrkowa, który w ostatecznym rozrachunku wywalczył korner. Po dośrodkowaniu strzał Siergieja Ignaszewicza do koszyczka bramkarza.

2
3
2
2
3
3

Stanisław Czerczesow namawiał swoich podopiecznych, żeby wyszli wyżej na połowę przeciwnika. Ich akcja została przerwana na prawym skrzydle.

3
2
2
2
2
2

Gospodarze w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast Mohamed Salah i spółka w białych koszulkach oraz czarnych spodenkach. W rozegraniu piłki przyjezdni.