• Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H
Urugwaj
10' Luis Suarez 24' Denis Czeryszew 62' Rodrigo Bentancur 90' Edinson Cavani
Rosja
9' Jurij Gazinski 27' Igor Smolnikow 36' Igor Smolnikow
3:0

Dziękujemy państwu za relację! Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań mistrzostw świata.

Dobitna statystyka - Urugwaj oddał dziś 17 strzałów. Rosjanie zaledwie 3...

Koniec! Urugwaj rozgromił Rosjan 3:0. Stanisław Czerczesow i spółka muszą przełknąć gorzką pigułkę, a przy okazji zastanowić się jak przejść kolejną fazę turnieju, bo z taką grą o ćwierćfinale nie ma co nawet marzyć.

I jeszcze jedna akcja Urusów! De Arrascaeta nie trafia dobrze w piłkę na 10 metrze.

Muslera pewnie poradził sobie z tym dośrodkowaniem.

Coates fauluje jednego z rosyjskich zawodników przed polem karnym. Ostatnia szansa na gola honorowego.

Ostatni rozpaczliwy zryw Sbornej szybko powstrzymany.

Cztery minuty doliczone, ale rosyjscy kibice opuszczają stadion.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. I jest! Piłka trafiła pod nogi napastnika PSG, który czekał ponad 270 minut na mundialowe przełamanie. To jest już pogrom.

Christian Rodriguez strzelił z bardzo ostrego kąta. Igor Akinfiejew nie dał się zaskoczyć.

Zbliża się doliczony czas gry. Urugwaj niemal pewny kompletu zwycięstw bez straty gola.

Samiedow kolejny raz źle uderza stojącą piłkę. Zostawimy to bez komentarza...

De Arrascaeta rewelacyjnie dośrodkował głęboką piłkę w pole karne, lecz Igor Akinfiejew zdołał uratować tą sytuację.

Edison Cavani rozpaczliwie szuka swojego przełamania na mundialu, lecz jedyne co wywalczył to korner dla Urugwaju.

Znakomita indywidualna Fiodora Smołowa! Rosyjski pomocnik przedryblował dwóch Urugwajczyków, szukał dogrania piłki do Dziuby, ale piłkę zdołał złapać Muslera.

Caceres nie trafił w piłkę!

Kudriaszow musi na chwilę opuścić murawę.

Zaskakujący strzał Christiana Rodrigueza. Igor Akinfiejew miał nieco problemów. Mamy korner i przy okazji kontuzję Kudriaszowa. Dla Stanisława Czerczesowa to fatalna sytuacja, bowiem limit zmian został przez niego wykorzystany, a zespół gra w 10.

Zaprzepaszczona szansa na 3:0! Cavani otrzymał prezent od obrońców, zgrał piłkę do Suareza, a ten oddał futbolówkę minimalnie za mocno.

Minuty upływają dla fanów Sbornej coraz szybciej. Nie widać już większych nadziei na triumf.

Caceres dośrodkowywał daleko w pole karne. ale Cavani był za daleko, by sięgnąć piłkę.

Smołow pogubił się pod naporem dwóch piłkazy z Urugwaju, ale wywalczył rzut wolny. Tymczasem Lucas Torreira doznał jakiegoś urazu w tym starciu.

Urugwajczycy oddalili zagrożenie od bramki, ale w tej połowie nie zwojowali jeszcze niczego szczególnego w ofensywie.

Christian Rodriguez świeżo po wejściu na boisko zalicza wstydliwą stratę, piłka trafia do Dziuby, ale ten źle złożył się do uderzenia i wstydliwie chybił.

Rosjanie muszą obejść się smakiem. Wznowienie piłki od rzutu wolnego.

Artiom Dziuba leży teraz w polu karnym. Mamy VAR pod kątem faulu Diego Godina i sporą szansę na jedenastkę dla Sbornej.

Cavani popędził lewą stroną, zszedł do środka i szukał strzału, ale zrobił to wszystko bardzo przewidywalnie i oddał kiepskie uderzenie. Koledzy mają do niego pretensje.

Fernando Muslera długo zwlekał z wybiciem piłki - rosyjscy kibice impulsywnie wyrazili, co o tym myślą.

Urugwajczycy mają lekką przewagę pod względem posiadania piłki - dokładnie 54% do 46%.

Siergiej Ignasziewicz fauluje Luisa Suareza.

Długa wymiana piłek na połowie Urugwaju, ale dośrodkowanie Mario Fernandesa zablokowane.

Nie było spalonego w tej akcji! Cavani powalony w polu karnym i mamy sprawdzenie w systemie VAR, ale wszystko wskazuje na to, że o jedenastce nie ma mowy.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur.

Urugwaj. Schodzi: Rodrigo Bentancur. Wchodzi: Giorgian De Arrascaeta. Pierwsza roszada w drużynie Urugwaju.

Rosja. Schodzi: Aleksiej Miranczuk. Wchodzi: Fiodor Smołow. Tonący brzytwy się chwyta. Stanisław Czerczesow jednak nie oszczędza swoich podstawowych piłkarzy, z małym wyjątkiem Gołowina.

Bentancur powalczył o piłkę do samego końca, ograł Zobnina i nawet zdołał oddać dobre, choć zablokowane uderzenie.

Świetna, kombinacyjna akcja Sbornej. Dziuba pograł na małej przestrzeni z pierwszej piłki z Mario Fernandesem, lecz nie udało mu się oddać strzału z za pola karnego.

Urugwajczycy wracają do gry pozycyjnej. Błyskawiczne przerzucenie piłki w kierunku Suareza, ale Rosjanie bronią się.

Trzeba przyznać, że gospodarze zaczęli całkiem nieźle. W szatni musiały paść słynne "mocne słowa". A w przypadku Stanisława Czerczesowa nawet bardzo mocne.

To nie jest dobry dzień dla Samiedowa. Seria zmarnowanych rzutów wolnych.

Rosjanie przed szansą ze stałego fragmentu. Kuziajew faulowany ok. 40 metrów od bramki Muslery. Wzmaga się doping miejscowych fanów.

W drugim spotkaniu tej grupy Arabia Saudyjska remisuje z Egiptem 1:1.

Trener Stanisław Czerczesow woli dmuchać na zimne i postanowił ściągnąć z boiska elektrycznego gracza z żółtą kartką.

Rosja. Schodzi: Jurij Gazinski. Wchodzi: Daler Kuzjajew.

Rozpoczynamy drugą połowę!

Przerwa. Oj, nie tak to miało wyglądać. Budzący się ze snu Urugwaj otrzymał pięknego kopa do działania na najbliższy tydzień, a Rosjanie są blisko pierwszej poważnej wpadki w tym turnieju.

Pogramy o dwie minuty dłużej.

Traci Cavani, odzyskuje Dziuba, traci Dziuba, odzyskuje Cavani.

Samiedow faulowany przez Bentancura w środkowej strefie.

I kolejna weryfikacja FIFA - to JEDNAK był samobój zmienionego już Czeryszewa.

Rosyjscy kibice są bardzo zaniepokojeni postawą swojego zespołu. Cytując pewnego komentatora - przez pierwsze trzy minuty było dobrze.

Rosja. Schodzi: Denis Czeryszew. Wchodzi: Mario Fernandes. Urodzony w Brazylii piłkarz CSKA Moskwa musi łatać dziurę w defensywie.

Lucas Torreira przeciągnął dośrodkowanie.

Mario Fernandes już gotowy do wejścia.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Igor Smolnikow. Ależ cios dla Rosjan! Idiotyczny faul rezerwowego w pierwszych dwóch meczach Smolnikowa i mamy przewagę Urugwajczyków. Dzisiaj Rosja pójdzie spać bardzo szybko i będzie zastanawiać się co robić dalej.

Postawa Lucasa Torreiry budzi spore uznanie. Kolega naszych kadrowiczów z Sampdorii Genua imponuje pewnością siebie w defensywie i praktycznie nie popełnia błędów. Nie dziwi zainteresowanie Arsenalu FC.

"Chodźcie, zapraszamy" - pokazują Urugwajczycy, spokojnie wymieniając piłkę w okolicach linii środkowej.

Samiedow przesadził z tym dośrodkowaniem.

Wszelkie teorie spiskowe na razie chowamy do kieszeni - Rosjanie znów w ataku. Faulowany przed polem karnym Roman Zhobrin.

Paradoksalnie porażka może jednak pomóc Sbornej. Drugi zespół grupy A rozegra swój mecz w 1/8 finału na Łużnikach. Czyżby miał to być tajny plan Czerczesowa i spółki?

Igor Akinfiejew kolejny raz musi wspomagać rosyjskich defensorów. Tym razem skutecznie wychodzi na przedpole.

I mogło być już po meczu! Igor Akinfiejew uratował skórę beznadziejnym dziś kolegom w obronie. A uderzał Edison Cavani.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Smolnikow. Frustracja w zespole Sbornej narasta z minuty na minutę. To już drugi kartonik w tym meczu dla gospodarzy.

FIFA oficjalnie zalicza bramkę Diego Laxaltowi. My robimy to samo.

No cóż... To starcie przypomina chyba państwu pewien wczorajszy mecz. Z małą różnicą - Rosjanie są już pewni gry w 1/8 finału.

Gol samobójczy! Denis Czeryszew. Ależ pech Rosjan, ale jednocześnie pokaz indolencji przy stałym fragmencie gry. To jest bez wątpienia największa bolączka zespołu Czerczesowa. Diego Laixat uderzył niespecjalnie mocno z za pola karnego, a piłka zaskoczyła Igora Akinfiejewa.

Rosjanie uważni w defensywie przy stałym fragmencie gry, niemniej Urusi znów staną przed szansą na zdobycie gola.

Fiodor Kudriaszow brzydko nastąpił na nogę Edisona Cavaniego. To powinna być żółta kartka.

Denis Czeryszew razem z kilkudziesięciotysięcznym tłumem rozczarowany po błędnej decyzji sędziego o niepodyktowaniu rzutu rożnego.

Stanisław Czerczesow ma sporo uwag do swojej drużyny. Z pewnością nie tak wyobrażał sobie początek tego meczu.

Artiom Dziuba przesadził z intensywnością w walce o piłkę. Sędzia przerywa akcję gwizdkiem.

Torreira przeczytał dośrodkowanie Czeryszewa, ale Rosjanie wywalczyli drugi korner w tym meczu.

Artiom Dziuba rozpędzał się w kontrze niczym lokomotywa w bajce Juliana Tuwima. Jak można się domyślać, stracił piłkę.

Samiedow musi jeszcze popracować nad wykonywaniem stałych fragmentów gry.

To mogła być fantastyczna odpowiedź Denisa Czeryszewa, ale na miejscu Fernando Muslera. Rzut rożny dla Rosjan.

Gol! Strzelił Luis Suarez. REWELACYJNY STRZAŁ GWIAZDORA BARCELONY! Absorbowana w murze rosyjska defensywa popełniła fatalny błąd, a Urugwajczykowi wystarczyło po prostu trafić. I zrobił to w świetnym stylu! 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Jurij Gazinski

Ulala. Ależ fatalny błąd Sbornej. Luis Suarez przechwycił piłkę na połowie gospodarzy, popędził z nią ok. 40 metrów, zgrał piłkę do Cavaniego, który dał się sfaulować 16 metrów przed bramką.

Kutiepow świetnie poradził sobie z samym Luisem Suarezem. Dobry wślizg rosyjskiego obrońcy.

Brak zrozumienia między Czeryszewem a Kudriawcowem.

Bardzo zła piłka zagrana przez Caseresa wprost w ręce Igora Akinfiejewa.

Rosjanie póki co w lekkiej defensywie. Wygląda na to, że zespół Stanisława Czerczesowa ma nieco inny pomysł na grę, bazujący przede wszystkim na grze z kontry.

Edison Cavani zwija się z bólu na boisku. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że będzie kontyunować grę.

Pierwszy strzał Urugwajczyków tuż obok bramki. A strzelał z dystansu Matias Vecino.

Przypominamy, że w przypadku remisu to Rosja zwycięży w rozgrywkach grupowych dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Startujemy!

A teraz pora na hymn gospodarzy.

Zespoły są już na boisku. Hymn Urugwaju!

Obie ekipy już ustawiają się w tunelu i za chwilę pojawią się na boisku.

Areną tego spotkania jest Samara Arena.

Kto wygra dzisiejszy mecz?

Głównym rozjemcą tego meczu jest pan Malang Diedhiou z Senegalu. Niemal tradycyjnie jednym z sędziów VAR w tym spotkaniu jest Paweł Gil.

Po zwycięstwach nad Egiptem i Arabią Saudyjską obie ekipy są już pewne uczestnictwa w 1/8 finału i jedynie czekają na swoich rywali, a przy okazji walczą o lepsze rozstawienie.

Witamy państwa w relacji na żywo z ostatniego spotkania fazy grupowej gospodarzy turnieju. Reprezentacja Rosji zmierzy się dziś z drużyną Urugwaju.