07 lip 2018 20:00
Rosja - Chorwacja
Zakończony
komentarz

Chorwacja po 20 latach w strefie medalowej mundialu, a przygoda Rosjan dobiegła końca!

793
382
78
73
85
komentarz

3:4. Ivan Rakitić wprowadzić swoim strzałem Chorwację do półfinału!

855
417
70
68
94
komentarz

3:3. Daler Kuzjajew wymanewrował bramkarza i trafił płasko do siatki.

194
80
69
139
496
komentarz

2:3. Domagoj Vida strzelił celnie w dogrywce i trafił w konkursie rzutów karnych. Chorwacja blisko półfinału.

482
209
41
45
85
komentarz

2:2. Siergiej Ignaszewicz zmylił Danijela Subasicia i utrzymuje Rosjan przy życiu.

134
63
48
135
420
komentarz

1:2. Luka Modrić wyprowadził Chorwację na prowadzenie fartownym strzałem na zakończenie trzeciej kolejki. Nieomal zatrzymał piłkę bramkarz!

477
200
39
40
71
komentarz

Nie ma gola. Mario Fernandes strzelił po ziemi daleko od bramki Chorwatów.

509
239
61
64
114
komentarz

Nie ma gola. Pomyłka Mateo Kovacicia. Doskonale rzucił się i interweniował Igor Akinfiejew.

121
60
50
125
349
komentarz

1:1. Ałan Dzagojew nie pozwolił sobie na błąd. Strzelił po ziemi do bramki.

113
54
42
100
314
komentarz

0:1. Marcelo Brozović strzelił mocno w prawą część bramki.

385
165
33
36
55
komentarz

Nie ma gola. Fiodor Smołow uderzył w Danijela Subasicia. Świetnie rozpoczyna konkurs rzutów karnych Chorwat.

komentarz

Igor Akinfiejew i Danijel Subasić, obaj byli już bohaterami konkursu rzutów karnych w tym turnieju. Dziś więcej pięknych interwencji zaprezentował Chorwat.

118
50
29
26
40
Która drużyna wygra konkurs rzutów karnych?
komentarz

Remis. O awansie do półfinału zdecyduje konkurs rzutów karnych. Emocje sięgną zenitu.

119

Roman Zobnin ułożył sobie piłkę na prawej stopie przed polem karnym Chorwacji i poczęstował Danijela Subasicia strzałem po ziemi. Nie pomylił się doświadczony bramkarz!

92
39
17
21
45
118

Potworna wrzawa po golu Mario Fernandesa.

42
21
15
31
83
117

Teraz przewaga psychologiczna jest po stronie Rosjan. To oni uciekli spod chorwackiego topora. Zostało jeszcze kilka minut na rozstrzygnięcie batalii w dogrywce.

53
29
34
54
132
115

Gol! Strzelił Mario Fernandes. Asystował mu Ałan Dzagojew.

Uciekli znad przepaści Rosjanie kilka minut przed końcem dogrywki! Szał radości na trybunach w Soczi! Ponownie stały fragment. Po wstrzeleniu Ałana Dzagojewa strącił piłkę do bramki Mario Fernandes i odebrał Chorwatom prowadzenie.

162
93
79
195
482
114

Żółtą kartkę otrzymał Josip Pivarić za faul blisko narożnika pola karnego.

28
12
12
33
56
113

Doskonała reakcja Danijela Subasicia po miękkim dośrodkowaniu Fiodora Smołowa. Za plecami doświadczonego bramkarza czekał już przygotowany do oddania strzału z bliska Rosjanin.

58
28
16
14
15
112

Zrewanżował się jeszcze lepszą interwencją Danijel Subasić! Najpierw wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie ustawił się idealnie i złapał futbolówkę po mocnym strzale Dalera Kuzjajewa. Szansa na wyrównanie zmarnowana.

83
41
18
13
22
110

Po rzucie wolnym zagranie w kierunku bramki reprezentacji Rosji, a tam Igor Akinfiejew nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

53
33
26
34
62
109

Żółtą kartkę otrzymał Jurij Gazinski za zatrzymanie faulem biegnącego Mario Mandzukicia.

86
44
26
22
22
108

Piłka w posiadaniu gospodarzy. Nie jest im łatwo przedrzeć się w pole karne ciasno ustawionych Chorwatów. Lepiej jest się na tym etapie spotkania bronić niż atakować.

63
34
12
9
15
107

Poddenerwowani są kibice reprezentacji Rosji. Stara się ich jeszcze pobudzić do dopingu Stanisław Czerczesow.

18
Czy Rosjanie wyrównają w drugiej części dogrywki?
50
30
13
15
15
komentarz

Chorwacja coraz bliżej półfinału. Bramka Domagoja Vidy może być decydująca.

54
24
5
5
5
komentarz

Kwadrans do końca dogrywki. To 15 minut nadziei dla Rosjan.

104

Także Rosjanie mieli szansę na zdobycie gola w dogrywce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W powietrzu rządzi Aleksandr Jerochin, jednak ma problem ze skierowaniem piłki w światło bramki.

34
28
12
7
17
103

Żółtą kartkę otrzymał Domagoj Vida za faul w bocznym sektorze boiska.

101

Gol! Strzelił Domagoj Vida. Asystował mu Luka Modrić.

Gol w dogrywce! Chorwacja stawia pod ścianą swojego przeciwnika. Po rzucie rożnym Rosjanie nie upilnowali we własnym polu karnym Domagoja Vidy, po którego uderzeniu i rykoszecie piłka wylądowała w siatce. Blisko, bardzo blisko półfinału są w tym momencie przyjezdni!

551
243
60
47
54
100

Walka w Soczi trwa! Anglia nadal czeka na swojego przeciwnika.

32
14
5
5
5
98

Vatreni ponownie w komplecie i próbują ponownie zorganizować się do ataku. Sygnał dał na połowie przeciwnika Luka Modrić, jednak jego szarża między kilkoma Rosjanami miała małe szanse powodzenia.

95

Sime Vrsaljko poza boiskiem. Tym razem to obrońca reprezentacji Chorwacji doznał kontuzji i potrzebuje wsparcia służb medycznych. Vatreni bronią w dziesięciu.

10
9
11
44
15
94

Nie po raz pierwszy zabrakło boiska Mario Fernandesowi. Rozpędza się reprezentant Rosji i nie zauważa linii.

36
35
11
11
12
92

Dogrywka rozpoczęła się rzutem rożnym dla Rosjan. Zakotłowało się po dośrodkowaniu Aleksandra Gołowina, jednak żaden z gospodarzy nie oddał strzału w kierunku bramki Danijela Subasicia, który pozostaje w bramce. Kontuzja rutyniarza nie okazała się bardzo poważna.

komentarz

To nie koniec walki o awans do półfinału.

90+4

Fiodor Smołow huknął z ostrego kąta i sprawdził stan zdrowia Danijela Subasicia. Poradził sobie bramkarz reprezentacji Chorwacji z szybującą prosto w niego piłką. To najpewniej była ostatnia szansa na rozstrzygnięcie meczu w regulaminowym czasie.

52
26
20
17
20
90+3

Krążyła futbolówka po obrzeżach pola karnego Rosji. Starannie budowany atak został przerwany na skrzydle, gdzie nieskutecznie przedzierał się Ante Rebić. Piłka poza boiskiem i grę wznowi Igor Akinfiejew.

38
18
21
26
40
90+1

Danijel Subasić podniósł się na równe nogi. Podstawowym zadaniem pozostałych reprezentantów Chorwacji jest przeniesienie gry na połowę przeciwnika. Potrafią to zrobić.

96
36
18
13
17
90

Doliczone minimum pięć minut przez sędziego.

63
22
24
9
23
89

Mogą mieć poważny problem Chorwaci. Danijel Subasić złapał się za mięsień i cierpi z bólu. Na razie selekcjoner nie ma możliwości wprowadzenia rezerwowego bramkarza.

87

Niepewność i zdenerwowanie nie tylko w Soczi.

27
13
12
9
7
85

Aleksandr Gołowin skierował piłkę z rzutu wolnego w pole bramkowe Danijela Subasicia, gdzie sprytniejsi od zawodników atakujących byli doświadczony golkiper oraz jego kompani z pola.

47
21
10
8
12
84

Sime Vrsaljko dotknął piłkę dłonią, więc reprezentacja Rosji ma szansę na zdobycie decydującego gola z rzutu wolnego.

19
9
10
12
35
82

Coraz mniej czasu zostało obu drużynom na rozstrzygnięcie tego meczu w drugiej połowie. Nie ułatwiają poderwania się do decydującego ataku takie przerwy jak ta spowodowana zderzeniem Aleksandra Jerochina z Domagojem Vidą.

19
12
16
11
17
79

Rosja. Schodzi: Artiom Dziuba. Wchodzi: Jurij Gazinski.

28
19
22
16
23
77

Zakotłowało się pod bramką reprezentacji Rosji. Zablokowani zostali Luka Modrić, a następnie Sime Vrsaljko. Na koniec chybił Mario Mandzukić.

38
12
13
30
20
75

44287 kibiców na trybunach. Rosjanie dość żwawo pomagają swoim zawodnikom dopingiem.

72

Rozczarowani Rosjanie, ale selekcjoner bije brawo swoim podopiecznym po niebezpiecznym ataku. Po miękkiej wrzutce z obrzeży pola karnego główkował metr nad bramką Aleksandr Jerochin.

25
15
7
7
21
71

Artiom Dziuba sprowokował Domagoja Vidę do przewinienia. Piłka dla reprezentacji Rosji po gwizdku sędziego.

16
10
8
16
33
70

Do końca regulaminowego czasu zaledwie 20 minut.

34
18
13
9
15
69

Rosjanie nie są równie niebezpieczni dla przeciwnika w drugiej połowie jak w pierwszej. Był jeden celny strzał, ale prosto w Danijela Subasicia. Być może wprowadzenie drugiego nominalnego napastnika Fiodora Smołowa pomoże gospodarzom.

67

Rosja. Schodzi: Denis Czeryszew. Wchodzi: Fiodor Smołow.

22
12
9
15
10
66

W ostatnim momencie Marcelo Brozović zaasekurował się i nie pozwolił Atriomowi Dziubie na przechwycenie piłki na połowie Chorwacji. Nadal w jej posiadaniu Vatreni.

24
12
3
6
7
64

Po mocnym wstrzeleniu Mario Mandzukicia poradzili sobie dobrze ustawieni obrońcy w czerwonych koszulkach.

62

Być może ostatnie ostrzeżenie dla podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Odpowiedzieli oni atakiem na prawym skrzydle, po którym mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki strzał głową w rękawice Danijela Subasicia.

14
8
12
7
11
60

Nie ma gola! Trudno w to uwierzyć! Po niepewnym zachowaniu na przedpolu Igora Akinfiejewa powinien ukarać go strzałem do siatki Ivan Perisić. Pomocnik Interu długo układał sobie piłkę na stopie, po czym trafił pechowo w słupek.

21
20
24
53
27
58

Próbują zza pola karnego Vatreni, ale żeby w ogóle pomyśleć o pokonaniu Igora Akinfiejewa, trzeba przymierzyć w światło jego bramki. Nie zrobił tego Andrej Kramarić i wyraźnie skrzywił się po swojej próbie. Trudno się dziwić.

56

Sime Vrsaljko opuścił na moment boisko z powodu wspomnianego urazu, ale szybko na nie powrócił i już biega za Rosjanami.

54

Sime Vrsaljko ucierpiał po starciu z przeciwnikiem. Defensor domaga się pomocy medycznej, stąd przerwa w grze.

17
6
10
9
8
52

Andrej Kramarić złożył się do przewrotki kilkanaście metrów przed bramką Rosjan. Efektownie, ale nieefektywnie autor dotychczas ostatniego gola w tej konfrontacji.

20
18
12
9
4
51

Prosta pomyłka Ivana Strinicia na lewym skrzydle i tym razem gospodarze nie musieli powstrzymywać Chorwatów. Ci zrobili to sami.

13
8
8
7
9
50

Andrej Kramarić zatańczył w szesnastce przeciwnika, ale nie rozmontował w ten sposób muru złożonego z Rosjan. Poprawiał z dystansu Luka Modrić, ale nie przymierzył tak jak sobie zamarzył.

15
13
9
9
10
48

Artiom Dziuba nie opanował piłki po podaniu z drugiej linii i ta padła łupem Danijela Subasicia. Doświadczony bramkarz już wprowadził kulisty przedmiot ponownie do gry.

17
26
5
4
4
47

Operują piłką Chorwaci. W pierwszej połowie mieli oni 65 procent posiadania futbolówki i nie zanosi się na inny obraz spotkania.

19:44

Pierwsza połowa w liczbach. Andrej Kramarić już siódmym strzelcem gola dla Chorwacji w turnieju, a Denis Czeryszew został wiceliderem klasyfikacji snajperów.

22
7
6
6
4
19:44

Zacięta batalia o półfinał mistrzostw świata!

24
9
7
9
7
Czy mecz rozstrzygnie się w drugiej połowie?
30
14
16
6
9
19:44

Po jednym golu obu drużyn przed przerwą.

45+1

Nie ma pośpiechu w doliczonym czasie. Piłkarze czekają na spotkanie ze swoimi selekcjonerami.

43

Krótka przerwa w grze jest spowodowana urazem Mario Mandzukicia, który pomagał obrońcom we własnym polu karnym.

15
10
17
19
11
41

Chorwacja ugasiła pożar wywołany przez Denisa Czeryszewa, ale nie ostudziła jeszcze impetu przeciwników. Ponownie atakowali podopieczni Stanisława Czerczesowa.

33
11
13
16
20
39

Gol! Strzelił Andrej Kramarić. Asystował mu Mario Mandzukić.

Wyrównanie w Soczi! Przydali się Chorwatom dwaj napastnicy w przodzie. W pole karne gospodarzy wpadł totalnie niepilnowany Mario Mandzukić i obsłużył podaniem Andreja Kramaricia. Nowemu zawodnikowi w podstawowym składzie pozostało przystawić głowę do piłki i cieszyć się ze zdobycia gola!

402
188
47
41
60
38

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Strinić za zatrzymanie faulem uciekającego Aleksandra Samiedowa.

16
12
18
28
34
37

Było trochę przypadku po wrzutce Ilji Kutiepowa z rzutu wolnego, ale uskrzydlonym Rosjanom udało się oddać strzał w zamieszaniu. Pudło.

19
9
8
7
10
36

Zabrakło boiska atakującemu Mario Fernandesowi na prawym skrzydle. Przeciwnik odprowadził go poza linię bramkową.

14
7
4
6
7
35

Żółtą kartkę otrzymał Dejan Lovren za faul na Artiomie Dziubie.

14
7
10
16
38
33

Dwa kwadranse i gol. Powtórzyła się historia z poprzedniego ćwierćfinału. Po zmianie wyniku reprezentacja Chorwacji nie ma już na co czekać, musi atakować.

20
12
6
11
30
31

Gol! Strzelił Denis Czeryszew. Asystował mu Artiom Dziuba.

Gospodarze na prowadzeniu! Tym razem ich atakowi nie można nic zarzucić. Samo wykończenie idealne. Po wymianie podań z Artiomem Dziubą autor gola huknął kapitalnie zza pola karnego. Denis Czeryszew przymierzył tak dobrze, że Danijel Subasić został w blokach i pozostało mu tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Piękne uderzenie z dystansu, Rosja bliżej półfinału!

155
86
70
135
290
31

Stanisław Czerczesow pobudzony i stara się podpowiadać podopiecznym tuż zza linii bocznej. Rosjanie bronią konsekwentnie, ale większość ich kontrataków pozostawia sporo do życzenia.

14
6
5
8
23
30

W odpowiedzi zbyt głębokie zagranie z rzutu wolnego prosto w rękawice Danijela Subasicia. Na raty, ale pewnie interweniował bramkarz Vatrenich.

14
8
8
6
8
28

Niezła centra Sime Vrsaljko, po której dopadł do piłki w polu karnym przeciwnika Ivan Perisić. Skrzydłowy próbował dziobnąć futbolówkę głową do bramki, ale nie przymierzył. W tej sytuacji od bramki Igor Akinfiejew.

14
11
7
11
8
26

Już ponad 65 procent posiadania piłki reprezentacji Chorwacji. Od czasu do czasu Rosjanie starają się odebrać futbolówkę na jej połowie, ale nie jest to częsty widok.

38
29
13
11
8
25

Publiczność czeka na taki przełom jak w poprzednim ćwierćfinale Szwecji z Anglią. W nim pierwsze celne uderzenie po dwóch kwadransach było od razu do siatki.

21
25
9
6
7
23

Chciał podłączyć się do ataku operujący na lewym skrzydle Ivan Strinić. Dobrze znany przez Polaków z Sampdorii zawodnik nie porozumiał się z kompanem.

8
8
5
15
7
21

Nie dopuszcza do wielkiego zagrożenia pod własną bramką ta jedenastka wybrana przez Stanisława Czerczesowa.

10
9
6
10
17
20

Cofnęli się Rosjanie w jedenastu na własną połowę i tam poczekali na swoich przeciwników. Po odzyskaniu piłki próbowali wyjść z kontratakiem. Bezskutecznie.

24
18
8
7
6
18

Dynamicznie poruszają się piłkarze obu reprezentacji po boisku, ale nie oddali jeszcze celnego strzału.

18
22
16
13
12
17

Długo zastanawiali się Chorwaci jak wykonać rzut wolny. Odpowiedzialność wziął na siebie Ivan Rakitić, któremu nie udało się dokręcić piłki z 20. metra w światło bramki. Igor Akinfiejew tylko odprowadził piłkę poza boisko.

14
11
7
21
13
15

Szansa dla Chorwatów na zdobycie prowadzenia z rzutu wolnego. Ante Rebić był faulowany blisko linii pola karnego.

22
24
10
7
8
13

Jest trochę miejsca na boisku. Podopiecznym Stanisława Czerczesowa nie wyszedł kontratak po nieudanym dośrodkowaniu Sime Vrsaljko. Za długo przytrzymał futbolówkę Artiom Dziuba, a na dodatek źle podał.

13
18
7
7
6
12

Ante Rebić wymienił podania z Sime Vrsaljko na prawym skrzydle. Po tej kombinacji płaskie dośrodkowanie w kierunku Mario Mandzukicia, któremu ponownie nie wyszedł strzał marzeń.

12
10
8
14
8
12

Kibice z południa kontynentu czekają na gola!

21
10
2
2
2
11

Drugi rzut rożny dla reprezentacji Chorwacji. Po dośrodkowaniu Luki Modricia interweniowali skutecznie gospodarze.

6
6
4
4
15
9

Tym razem dostał podanie szalejący w polu karnym Mario Mandzukić, jednak nie potrafił oddać po nim strzału. Blisko napastnika Juventusu był obrońca Rosji.

13
8
6
10
8
8

Obie reprezentacje miały już szansę na zmianę wyniku po stałym fragmencie. Obie nie zostały wykorzystane i trzeba atakować od nowa.

10
12
6
6
7
7

Przyspieszają Chorwaci. W polu karnym przeciwnika zatańczył z przeciwnikami Ante Rebić i wypracował sobie miejsce. Próbował bezpośrednio zdobyć gola zamiast obsłużyć podaniem Mario Mandzukicia. W efekcie premierowy rzut rożny, po którym główkował Domagoj Vida ponad bramką.

15
7
5
5
10
5

Po raz drugi futbolówka dostarczona Denisowi Czeryszewowi w pole karne. W ostatnim momencie obrońcy zablokowali strzał pomocnika i Rosjanie wywalczyli jedynie korner.

23
8
8
7
7
4

Mario Mandzukić i Andrej Kramarić ustawieni w jednej linii, kiedy Rosjanie operują piłką.

16
7
6
5
6
2

W pole karne Vatrenich wpadł z drugiej linii Denis Czeryszew i szukał tam miejsca do oddania uderzenia. Pomocnik znany z Primera Division wygonił się za bardzo do boku i nie potrafił skierować piłki w światło bramki.

12
5
8
2
3
2

Grający w ciemnych strojach Chorwaci przegrali piłkę przez własnego bramkarza Danijela Subasicia. Rosjanie zaatakowali dobrego znajomego Kamila Glika wysokim pressingiem na samym początku spotkania.