Czarny koń po biegu z przeszkodami - relacja z meczu Belgia - Algieria

Reprezentacja Belgii w bólach wygrała pierwszy mundialowy mecz z Algierią. Gra Czerwonych Diabłów nie wyglądała imponująca, a mimo to potrafili oni odrobić straty z nawiązką i sięgnąć po trzy punkty!

Bartosz Wiśniewski
Belgowie na mundial wrócili po 12 latach. Eksperci przed turniejem zgodnie wymieniali tę reprezentację w gronie drużyn, które mogą sprawić niespodziankę. Patrząc na skład Czerwonych Diabłów, trudno się z tym nie zgodzić.
Mecz z Algierią od początku toczył się w nie najlepszym tempie. Belgowie, mimo że mieli optyczną przewagę nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej i szybkiej akcji. Piłka praktycznie przez całą pierwszą połowę rozgrywana była w środkowej strefie boiska. W 21. minucie z dystansu uderzał Axel Witsel, ale piłkę pewnie złapał algierski bramkarz. Kilka chwil później w swoim polu karnym faulował Jan Vertonghen, a sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno! Do futbolówki podszedł Sofiane Feghouli i pewnie wykorzystał rzut karny. Po tej bramce nie zmienia się sytuacja na boisku - Czerwone Diabły dłużej rozgrywali akcję, a jedynym zagrożeniem dla afrykańskiego zespoły były strzały z dystansu, które pozostawiały wiele do życzenia.

Po zmianie stron Algieria dalej broniła się mądrze i skutecznie, a ekipa z Europy biła głową w mur. Tym razem Belgowie próbowali znaleźć swoją szansę w stałych fragmentach gry, ale Rais M'bolhi kilka razy wyjściem z bramki niwelował zagrożenie.

Pierwszą klarowną sytuację Belgia stworzyła sobie w 67. minucie. Divock Origi otrzymał świetne podanie z głębi pola i po przyjęciu uderzył piłkę po ziemi. Dobrze nogami interweniował jednak Rais M'bolhi. Algierski bramkarz kilka chwil później nie miał już szans na dobrą interwencję - Kevin de Bruyne dośrodkował w pole karne, gdzie w trudnej pozycji świetnym strzałem głową popisał się Marouane Fellaini! Kolejne akcje nabierały coraz to większego tempa i na efekt długo nie trzeba było czekać. W 80. minucie Eden Hazard dograł do Driesa Mertensa, a ten mocnym strzałem z kilkunastu metrów wpakował piłkę do siatki!

Po wyjściu na prowadzenie Europejczycy poczuli się swobodniej, a przez to stworzyli sobie kilka kolejnych sytuacji. Nie potrafili oni jednak po raz trzeci wpisać się na listę strzelców i mecz zakończył się zwycięstwem 2:1.