Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Merkel, Loew, Klopp i całe Niemcy dziękują Philippowi Lahmowi. "Wielki szacunek za dokonania"

Decyzja Philippa Lahma o zakończeniu reprezentacyjnej kariery wywołała w Niemczech duże poruszenie. Głos w sprawie zabrali najważniejsi ludzie futbolu oraz kanclerz republiki.
Konrad Kostorz
Konrad Kostorz

Jak już informowaliśmy, Philipp Lahm postanowił w trybie natychmiastowym zrezygnować z występów w reprezentacji Niemiec. Piłkarz Bayernu przyznał, iż decyzję podjął już w trakcie ostatniego sezonu ligowego. Boczny obrońca odchodzi z kadry po rozegraniu 113 spotkań w wieku niespełna 31 lat.

- Może być dumny ze swojej kariery w reprezentacji, jest wspaniałym piłkarzem z sercem, pasją i charakterem. Zrobił dla zespołu bardzo wiele i możemy tylko powiedzieć: Dziękujemy ci, Philipp! - komentuje Joachim Loew. - Lahm ze swoją inteligencją na boisku i uniwersalnością wciąż jest graczem światowej klasy, co udowodniał niedawno w Brazylii - dodaje.


Zaskoczenia decyzją Lahma nie kryje również Angela Merkel, która wiernie kibicowała zespołowi Loewa podczas mundialu. - Wywalczenie tytułu mistrza świata to przede wszystkim osiągnięcie drużynowe, ale kapitan zawsze odgrywa szczególną rolę. Wielki szacunek dla Philippa za jego dokonania dla drużyny narodowej - mówi kanclerz Niemiec. - Przez dziesięć występował w kadrze i spisywał się znakomicie. Może być wzorem dla wszystkim. Chciałbym mu z całego serca podziękować za osiągnięcia - dodaje prezydent DFB Wolfgang Niersbach.

- Trudno o lepszy moment na odejście niż uczynienie tego tuż po wywalczeniu mistrzostwa świata w szczytowym punkcie kariery - uważa Karl-Heinz Rummenigge. - Przyznaję, że jestem zdziwiony. Rezygnacja Lahma to ogromna strata dla reprezentacji - przekonuje Rudi Voeller. - Darzę Philippa ogromnym szacunkiem za rozegranie wielu, wielu meczów na najwyższym poziomie. Był znakomitym kapitanem i świetnie radził sobie podczas mundialu. Kończy wielką międzynarodową karierę wielkim sukcesem - puentuje Juergen Klopp.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
bild.de / sport1.de
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×