Media: Cesarz Brazylii oraz Król James

Dwie reprezentacje w ćwierćfinale oraz dwaj piłkarze, którzy swoją grą zachwycili światowe media. Brazylijczyk Julio Cesar oraz Kolumbijczyk James Rodriguez zbierają w pełni zasłużone pochwały.

Sebastian Najman
Sebastian Najman

"Julio Cesar uratował Brazylię i pokazał swoją klasę!" - donosi na swojej stronie głównej lancenet.com.br. Gospodarze tegorocznego mundialu urwali się w sobotę ze stryczka, wygrywając z Chile dopiero dzięki znakomitej dyspozycji Julio Cesara w konkursie rzutów karnych.

To oczywiście bramkarz reprezentacji Brazylii jest bohaterem o którym dziennikarze rozpisują się w samych superlatywach, podkreślając, że stanął na wysokości zadania w niezwykle trudnej chwili. "Chile trafiło w poprzeczkę, Brazylia do ćwierćfinału" - nawiązują do sytuacji z ostatnich sekund dogrywki, kiedy to bliski szczęścia był Mauricio Pinilla. Zdaniem lancenet.com.br brazylijski golkiper udowodnił, ze zasługuje na miejsce w wielkim klubie.

Dużo miejsca w Kraju Kawy poświęcają również zdrowiu Neymara, który mocno odczuł pojedynek w 1/8 finału - Neymar dokonał ogromnego wysiłku. Mamy wielki problem, bo nie wiem czy będziemy go mieli w kolejnym meczu - powiedział cytowany Luiz Felipe Scolari.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
światowe media
Zgłoś błąd
Komentarze (0)