Gotowa na medal. Maryna Gąsienica-Daniel rozpoczyna mistrzostwa świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek, we Francji, ruszają mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Naszą największą nadzieją medalową jest Maryna Gąsienica-Daniel. Polka jest na to gotowa.

Już po raz szósty w karierze Maryna Gąsienica-Daniel przystępuje do mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Dwa lata temu, w Cortina d'Ampezzo, wywalczyła najlepszy wynik w życiu - szóste miejsce w swojej koronnej konkurencji, czyli gigancie. Teraz jest gotowa na więcej - już w poniedziałek rozpocznie rywalizację we Francji.

Póki co sezon 2022/23 jest dla Polki swego rodzaju sinusoidą. Były miejsca w dziesiątce slalomu giganta (trzykrotnie), było wyrównanie najlepszego życiowego wyniku (szóste miejsce), ale były też zawody, których nie kończyła ze względu na wypadnięcie z trasy.

- Szczerze mówiąc, nawet pomyślałam sobie, że może lepiej, że na mistrzostwa świata przyjeżdżam po przejściach. Czasem jest tak, że jak dobrze idzie, przed najważniejszymi zawodami pewność siebie i oczekiwania są zbyt duże. Wtedy w narciarstwie alpejskim lubi coś wyjść na odwrót - przyznała w rozmowie ze sport.tvp.pl.

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu

Plan startów Polki jest bardzo intensywny, bo zakłada występ we wszystkich konkurencjach poza zjazdem. Kluczowa konkurencja dla Gąsienicy-Daniel, czyli slalom gigant odbędzie się 16 lutego. Liderka Biało-Czerwonych poszuka także szansy na wysoką lokatę, a może nawet i na medal, w gigancie równoległym (15 lutego).

Po raz pierwszy Gąsienica-Daniel stanie na starcie już w poniedziałek - podczas kombinacji (supergigant i slalom). Sama nie ukrywa, że traktuje tę konkurencję niejako treningowo. To ma być przygotowanie do tego, co czeka ją w drugiej części imprezy.

Do tej pory, w wieloletniej historii alpejskich mistrzostw świata, tylko jeden Polak zdobywał medale (Andrzej Bachleda-Curuś). Na podobny sukces czekamy już blisko 50.

Oprócz Gąsienicy-Daniel, w mistrzostwach świata zaprezentuje się jeszcze pięcioro Polaków: Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Paweł Pyjas, Michał Jasiczek i Piotr Habdas.

Plan startów Maryny Gąsienicy-Daniel na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim:

6.02 - kombinacja (supergigant + slalom) 8.02 - supergigant 14.02 - drużynowy gigant równoległy 14.02 - kwalifikacje do giganta równoległego 15.02 - gigant równoległy 16.02 - slalom gigant

Czytaj także:  - Stoch skomentował decyzję sztabu. Miało pomóc "ekstremalne rozwiązanie"To będzie nietypowy weekend. Nowy format i dwa konkursy jednego dnia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty