Alpejski PŚ: Marcel Hirscher triumfuje w trudnym slalomie

Marcel Hirscher po raz 63. w karierze odniósł zwycięstwo w zawodach alpejskiego PŚ. Austriak okazał się najlepszy w slalomie w Saalbach-Hinterglemm.

Adrian Nuckowski
Marcel Hirscher PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Marcel Hirscher
29-letni alpejczyk, który dzień wcześniej zajął dopiero szóstą pozycję w slalomie gigancie, prowadził na półmetku czwartkowej rywalizacji z przewagą około sekundy nad najgroźniejszymi rywalami. Marcel Hirscher, jadący w drugim przejeździe po bardzo trudnej i zniszczonej przez poprzedników trasie Schneekristall, uzyskał dopiero 21. czas, ale pozwoliło mu to cieszyć się z wygranej. Austriak tym triumfem już samodzielnie jest na trzeciej pozycji w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata.

Dość niespodziewanie drugą pozycją zajął Loic Meillard, który atakował z dwunastego miejsca zajmowanego po pierwszym przejeździe. Szwajcar dobrze będzie wspominał austriacką miejscowość, bowiem w środowym slalomie gigancie, po raz pierwszy stanął na podium PŚ, plasując się tuż za zwycięzcą, Zanem Kranjcem.

Czołową trójkę uzupełnił Henrik Kristoffersen, dla którego to już 47. w karierze miejsce na "pudle", natomiast trzecie w tym sezonie. Norweg awansował także na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej PŚ.

Zdecydowanie najlepszy rezultat finałowego przejazdu uzyskał Słoweniec Stefan Hadalin, który przesunął się z 26. miejsca zajmowanego na półmetku, na ósmą pozycję.

Jedyny startujący reprezentant Polski, Michał Jasiczek, nie ukończył pierwszego przejazdu.

Specjalistów od slalomu czekają przenosiny do włoskiej miejscowości Madonna di Campiglio, gdzie w sobotę (22 grudnia) odbędą się kolejne zawody PŚ.