Alpejski PŚ: triumf Shiffrin, Gąsienica-Daniel bez punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin

W piątek odbyła się rywalizacja narciarek alpejskich w Pucharze Świata we francuskim Courchevel. W slalomie gigancie triumfowała Mikaela Shiffrin. Punktów nie zdobyła Maryna Gąsienica-Daniel.

W tym artykule dowiesz się o:

Po pierwszym przejeździe prowadziła Niemka, Viktoria Rebensburg. Złota medalistka z igrzysk olimpijskich w Vancouver w slalomie gigancie popełniła co prawda kilka błędów w górnej części trasy, ale była wyjątkowo szybka w dolnym odcinku. Tuż za nią znalazły się Stephanie Brunner i Mikaela Shiffrin. Chrapkę na podium miały także Tessa Worley, Ragnhild Mowinckel i Federica Brignone, które także miały niewielką stratę do Rebensburg.

56. miejsce w pierwszym przejeździe zajęła Maryna Gąsienica-Daniel i wiadomo było, że tym razem Polka nie zdobędzie punktów Pucharu Świata. 24-latka przyzwoicie rozpoczęła swój start, ale w końcówce popełniła masę błędów i ostatecznie straciła do Rebensburg ponad 10 sekund.

Drugi start koncertowo przejechała Mikaela Shiffrin, czyli zdecydowana liderka klasyfikacji generalnej. Amerykanka czekała na dole na dwie rywalki. Stephanie Brunner popełniła wiele błędów i wypadła poza czołową piątkę. Walkę podjęła Viktoria Rebensburg, ale ostatecznie przegrała z Shiffrin o 0,14 sekundy i Niemka zajęła drugie miejsce. Podium uzupełniła Tessa Worley.