Alpejski PŚ: ponowny triumf Ramony Siebenhofer w Cortina d'Ampezzo. Lindsey Vonn w "10"

Ramona Siebenhofer po raz kolejny okazała się najlepsza w zjeździe alpejskiego PŚ, rozgrywanym w Cortina d'Ampezzo. Austriaczka została wiceliderką klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

Adrian Nuckowski
Ramona Siebenhofer Getty Images / Francis Bompard/Agence Zoom / Na zdjęciu: Ramona Siebenhofer
27-letnia alpejka powtórzyła swoje osiągnięcie z piątkowej rywalizacji i także w sobotę nie miała sobie równych na trasie Olympia delle Tofane. Ramona Siebenhofer dopiero po raz czwarty w karierze stanęła na podium PŚ. Przed startami w Cortina d'Ampezzo dwukrotnie zajmowała trzecie miejsce.

Drugą pozycję zajęła jej rodaczka, Nicole Schmidhofer. Aktualna mistrzyni świata w supergigancie z Sankt Moritz straciła do Siebenhofer zaledwie 0,04 s. co pozwoliło jej utrzymać minimalne prowadzenie w klasyfikacji zjazdu PŚ.

Podium uzupełniła Ilka Stuhec, która dzień wcześniej uplasowała się tuż za plecami triumfatorki zmagań. Słowenka już po raz siedemnasty w karierze zameldowała się w czołowej trójce w zawodach tej rangi.

Powracająca w ten weekend do startów po kontuzji Lindsey Vonn, spisała się lepiej niż podczas piątkowego zjazdu, zajmując 9. miejsce.

W niedzielę (20 stycznia) alpejki rywalizować będą w supergigancie. Początek zaplanowano na 11:15.